Мадона повторно ги прекрши правилата на Инстаграм, фановите разочарани (ФОТО)

Кралицата на попот, Мадона, повторно е на удар на негативни коментари, а овој пат причина е нејзиниот последниот испад на Инстаграм кој предизвика потсмев.

Сакајќи да го задржи статусот на симболот s * x во последната објава на Инстаграм, покрај фотошопирана фотографија во мрежести чорапи и долна облека, таа ги покажа градите и ги прекрши правилата на однесување на популарната социјална мрежа.

Иако градите се во преден план на повеќето фотографии, сите го забележале многу лошиот фотошоп на лицето кое како да било насилно залепено за телото. Сепак, пејачката не застанала тука, па објавила уште една фотографија на која задникот и е во рамка додека лежи под креветот.

„Наместо да објавувате ужасни фотографии, можете да имате квалитетна музика“, „Само едно прашање - зошто“, „Госпоѓо, никој не се грижи за вашите гради “, „Дали оваа жена едноставно ќе исчезне и ќе престане да ни пречи? „Срамота“, се само дел од коментарите на Инстаграм.

Мадона го сподели овој сет фотографии преку опцијата Instagram Story со порака:

- Убавина без цел... Дали убавината е без доблест... Но сите убави работи... Тие ја имаат оваа функција... Да ги возбудуваат гледачите... На возвишената мисла... Слава на светот... Тоа е добар учител. Мери Оливер – напишала Мадона.

Мадона отсекогаш била позната како некоја која што нема кочници на јавните настапи, а на тоа остана доследна и до денес.

Разбојници ја убиле сопругата на легендарен музичар

Сопругата на легендарниот музичар Кларенс Авант е убиена во вторникот во нејзиниот дом во елитната населба Трусдејл Естејтс во Лос Анџелес.

Имено, таа била убиена од крадци кои упаднале во нивната семејна куќа.

Полицијата на Беверли Хилс била повикана во куќата во Трусдејл Естејтс во вторникот вечерта околу 2.30 часот по полноќ, откако на телефонскиот број 911 добиле повик дека некој бил застрелан и убиен.

Сопругата на Авант, Жаклин Авант, итно била пренесена во болница, каде што подоцна починала. Таа имала 81 година.

Семеен извор изјавил за ТМЗ дека разбојниците пукале додека влегле во куќата и ја погодиле сопругата на Авант.

Авант (90) во тој момент бил дома, но не е јасно дали е повреден во нападот.Легендарниот музичар беше примен во Куќата на славните во октомври, а покрај него беше неговата сопруга.

Нивната ќерка Никол Авант е во брак со извршниот директор на Нетфликс, Тед Сарандос.

СЗО: За неколку дена ќе знаеме колку е заразен омикрон

Светската здравствена организација очекува за неколку дена да има повеќе информации за тоа колку е заразен новиот сој на корона, омикрон, изјави денеска техничкиот директор на СЗО Марија ван Керхове.

Во соопштението се посочува дека СЗО ќе има податоци за омикрон многу побрзо од предвиденото, бидејќи Женева претходно соопштила дека ќе бидат потребни недели за да се добијат податоците, пренесе Ројтерс.

Некои од главните прашања се дали сојот е позаразен или отпорен на заштитата од вакцини, а одговорите треба да се почекаат, се додава.

Софија Вергара на луда латино забава во кругот на семејството (ВИДЕО)

Софија Вергара (49) изгледа сензационално на прославата на американскиот Ден на благодарноста, а актерката на социјалните мрежи се пофали со фотографии и видеа од забавата на која присуствуваа членовите на нејзиното семејство.

На ѕвездата од ТВ серијата „Модерно семејство“ и` се придружија помладата сестра, музичарката Вероника (21) и внуката Клаудија (29). Веселото трио танцува пред огледалото, а на Софија подоцна во танцовите чекори и се придружила и нејзината баба.

Се чини дека на споменатата забава не присуствувал актерот Џо Манганиело (44) за кого заносната американско-колумбиска дива се омажи во 2015 година.

- Среќна шеста годишнина од бракот, љубов моја! Уште многу години заедно! Те сакам – напишала Софија на Инстаграм во вторникот.

Двојката се свршила на Божиќ за време на романтичен одмор на Хаваи во 2014 година, само шест месеци откако Вергара раскинала со Ник Лоеб. Тие се венчале во 2015 година во Палм Бич, Флорида. Заедно немаат деца, а Софија е мајка на 27-годишниот син Манол, кој го доби со поранешниот сопруг Џо Гонзалес.

притисни ентер