Кортни Кокс раскажа што прави во изолација и ги разочара фановите на ,,Пријатели” (ВИДЕО)

Актерката Кортни Кокс си нашла занимација за време на самоизолацијата заради пандемија на коронавирус, а тоа е маратонско гледање на сериите „Пријатели“, пренесува BBC.

Таа пред презентерот Џими Кимел изјави дека има малку сеќавања на популарната серија во која една деценија ја играше Моника.

„Луѓето ја сакаат оваа серија толку многу што решив маратонски да ги изгледам Пријатели… Тоа е навистина добро! Дури и не се сеќавам дека сум во серијата, имам толку лоша меморија.“, рече Кокс во видео разговорот.

„Очигледно, се сеќавам дека ги сакав сите што беа таму и се забавуваа и се сеќавам на одредени моменти од мојот живот додека бев таму, но не се сеќавам на епизодите“, додаде таа.

Оваа крајно популарна серија има 236 епизоди и неодамна беше најавено повторно снимање со истата екипа, за Нетфликс.

Кортни зборуваше со Кимел во неговата емисија, која ја емитува на Јутјуб за време на карантинот, а го започна кога неговото шоу беше откажано поради пандемијата.

Кимел го тестира нејзиното паметење  и организира „натпревар“ меѓу неа и неговата братучетка, која е огромен обожавател на популарната серија.

И покрај сите прашања во врска со Моника, Кортни загуби со 5-0.

Актерката го искористи овој настап на каналот на Кимел за да ги покани гледачите да донираат во добротворна организација.

Кортни потврди и дека снимањето на долгоочекуваниот специјален продолжеток на  Пријатели е одложено поради коронавирусот.

Таа рече дека таа и нејзините колеги: Џенифер Анистон, Лиза Кудроу, Метју Пери, Мет Лебланк и Дејвид Швимер требало да започнат со снимањето во понеделник и вторник, но сега ништо не е сигурно.

притисни ентер