Ким Кардашијан не престанува да изненадува со модните комбинации

Откако е редовен гостин на Мет Гала, Ким Кардашијан секоја година детално се подготвува за гламурозната вечер.

Но ѕвездата синоќа во Њујорк можеби и се надмина самата себе со аутфит поради кој повеќето на почетокот не можеа да сфатат за кого станува збор.

Ким Кардашијан беше буквално од глава до пети облечена во црна, екстравагандна креација на модната куќа Баленсиага која ја истакнува нејзината силуета и цртите на лицето.

Кога се појави на црвениот килим со целосно покриено лице, повеќето присутни не знаеле за кого станува збор. Единствено можело да се заклучи дека станува збор за Ким затоа што покрај нејзе била нејзината сестра Кендал Џенер.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер