Ѕвездите покажаа што прават во самоизолација со нивните момчиња (ВИДЕО)

Коронавирусот сè уште се шири, предизвикувајќи многумина од нас да го поминуваат време исклучиво во нашите домови, колку што е можно подалеку од што е можно повеќе други луѓе.

Бидејќи сите настани се откажани или одложени, секој се обидува да открие како да си го пополни времето .Ниту познатите ниту богатите не се имуни на тоа.

Еве како славните двојки се справуваат со монотонијата на самоизолација:

Лејди Гага и нејзиното ново момче Мајкл Полански ја откриле магијата на старите начини на забава, па ги поминуваат деновите со видео игри и карти.

„Важна забелешка: чувајте ги мислите подалеку од стресот и држете го вашето тело во движење“, им рекла пејачката на своите следбеници на социјалните мрежи.

Иако социјалните контакти се забранети, славната брачна двојка не се откажува од бакнување. Сепак, тие ги предупредија своите фанови не само да се заштитат себе си, туку и нивните баби и дедовци со самоизолирање.

Познатиот пар направи многу за подигнување на атмосферата со нивниот домашен  концерт, а претставата дефинитивно им ја украде згодната Криси Тајген .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My quarantine partner

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Како и многу други, оваа двојка е нова во работата од дома, па откриле и дека наместо деликатеси, посегнале по замрзнати пици.

Пејачката Дуа Липа и нејзиното момче од светот на модата, Анвар Хадид ја искористија изолацијата за да испробаат третмани за убавина.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

self care sundays ok

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

притисни ентер