Десет години се допишувала со маж, се шокирала кога утврдила дека не постои

Кират Аси, 42-годишна лондончанка, десет години се допишувала со маж, а на крајот открила дека тој воопшто не постои, туку дека е жртва на лажно претставување на Интернет.

Сè започнало во 2009 година кога на Фејсбук добила порака од поранешното момче на нејзината братучетка барајќи совет како повторно да се поврзе со неа. Почнале да се зближуваат, а по пет месеци допишување тој починал, пренесува Daily Mail.

Нејзината братучетка Симран Богал потоа ѝ ја дал адресата на е-пошта на неговиот наводен брат Боби за да изрази сочувство, со кого подоцна разменила профили на социјалните мрежи. Боби се претставил како доктор од Австралија, а Аси набрзо се заљубила во него. Тие комуницирале секој ден, но секој пат кога требало да се сретнат, Боби смислувал изговори.

Дури и како изговор ја искористил приказната дека бил во болница поради срцев удар, а кога Кират се обидела подетално да го испраша за неговиот живот и причините поради кои не можеле да се најдат, ќе почнел да се заканува дека ќе изврши самоубиство.

Кират на крајот најмила приватен детектив за да дознае повеќе за Боби, и по неколкумесечна истрага, се покажало дека таа всушност не се допишувала со Боби.

Иако Боби постоел, Кират всушност се допишувала со нејзината одмаздољубива братучетка.

„Ова влијаеше на моето здравје, семејството, пријателите, социјалниот живот, кариерата... Ми го уништи животот и ми зема здраво за готово десет години“, вели Кират.

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Џафери во Берлин ќе му каже на германскиот колега дека ги пцуе вработените?

Дали Џафери во Берлин ќе му каже на својот германски колега дека ги пцуе, вреѓа и врши мобинг на вработените во собранието?

Нели му е непријатно на Талат Џафери и Димитар Ковачевски кога одат во земјите од ЕУ и нашите стратешки сојузници, каде моралните вредности се на највисоко ниво, и дали не се срамат дека тие дознале за нивниот примитивизам?

Како се чувствува Џафери кога зборува за човекови права, демократија и етички кодекс, а тој самиот е причина за трауми на десетици вработени во собранието?

Џафери ја срами Македонија, и позицијата која ја држи.

Талат Џафери по доаѓањето од Берлин треба да си поднесе оставка, а доколку тоа не го стори истото од него да го побара Димитар Ковачевски. Доколку и Ковачевски продолжи да релативизира, тој треба да знае дека народот го гледа и него како одобрувач на односот на Џафери, но и отворено ќе се сомнева јавноста дека односот на Џафери, е и однос на Ковачевски со неговите вработени.

Примитивизмот на оваа власт е исто така една од причините зошто ни се потребни предвремени парламентарни избори час поскоро.

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Бочварски и Рустеми на увид во градежните активности на автопатот Кичево – Охрид

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска ќе изврши увид во градежните активности на Поделница 5 на автопатот Кичево – Охрид.

На увидот, како што информираат од Министерството за транспорт и врски, ќе присуствува и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Ејуп Рустеми.

Католичката црква во Ново Мексико ќе исплати над 120 мил.долари на жртви на сексуално насилство

Надбискупијата Санта Фе, Ново Мексико, постигна привремена спогодба за 121,5 милиони долари за барањата на жртвите на сексуално насилство извршено од католички свештеници.

Тоа е една од најголемите суми според договорот поврзан со сексуален напад во Римокатоличката црква во САД. Парите ќе бидат искористени за исплата на отштета на жртвите во парохиите во северниот дел на државата, се наведува во писмото на надбискупијата до верниците.

– Договорот опфаќа повеќе од 350 жртви и докажаните дела на 74 свештеници, изјави Брајан Смот, адвокат на речиси една третина од тужителите.

Повеќето сексуални напади се случиле пред повеќе од четири децении. Минатиот месец бискупијата Камден, Њу Џерси, се согласи да плати вкупно 87,5 милиони за вонсудско решавање на жалбите од 300 жртви на сексуална злоупотреба од страна на католички свештеници, објавија тогаш локалните медиуми.

притисни ентер