Последни вести

Најважни вести

Мијалков и „Алфите“ ослободени од обвинение за случајот „Тортура“

 Судот го ослободи од обвинение како поттикнувач во случајот Тортура за начинот на апсењето ...

По Боки 13 и Катица Јанева спроведена во затворот во Идризово

По Бојан Јовановски, и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева попладнево од нејзиниот д...

Седница на собраниската комисија за европски прашања

 Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Левица реагираат зошто власта не организира јавна расправа, убе...

МЗ: 36 новозаболени,12 оздравени

МЗ: 36 новозаболени,12 оздравени

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани се 36 нови случаи на КОВИД-19: Куманово – 15, Скопје &ndash...

Транспаренси: Зголемување на бројот на вработувања во јавниот сектор во пресрет на изборите

Транспаренси: Зголемување на бројот на вработувања во јавниот сектор во пресрет на изборите

Минатиот месец биле распишани 151 оглас од кои 114 за потребите на општините, нотира Транспаренси интернешнал. Само за споредба, во јануари оваа бројка била дури осум пати помала. Претседателката на Транспаренси, Слаѓана Тасев...

Фото: Ѓоковиќ со белгиските гимнастичарки стана хит на интернет

Фото: Ѓоковиќ со белгиските гимнастичарки стана хит на интернет

Овој пат тој влегол на тренинг од олимписки гимнастичарки и им се придружил. На интернет стана хит фотографијата која на својот Инстаграм профил ја објави белгиската олимписка гимнастичарка Нина Дерваел. На фотографијата Ни...

Видео: Американски пожарникари возат низ голем пожар

Видео: Американски пожарникари возат низ голем пожар

Се бележат рекордни теператури, многу граѓани морале да ги напуштат своите домови, а пожарникарите се борат против пожарите во екстремни услови. Двајца пожарникари загинале во пад на авион. На северот од Невада, недалеку од гр...

Филипче: Рекорден број аплицирани дози на вакцина во еден ден

Филипче: Рекорден број аплицирани дози на вакцина во еден ден

Тој посочува дека за 24 часа една доза примиле речиси еден отсто од населението. – Желбата на граѓаните за вакцинација многу охрабрува. За да му се вратиме на секојдневието кое сите го посакуваме треба колективен имуните...

Фотографија од Сплит стана хит на Фејсбук

Фотографија од Сплит стана хит на Фејсбук

На Фејсбук страницата „Dnevna doza prosječnog Dalmatinca“ се појави фотографија која е направена во Сплит. На неа се наоѓаат неколку лица кои чекаат градски автобус на станица, но едно од нив на главата има необичн...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube