Последни вести

Најважни вести

Двајца починати, 46 новозаболени, вкупниот биланс 430

Ова е и најголем раст на дневната бројка од почеток на ширењето на заразата. Со што вупната бројк...

Целосна забрана за движење во Куманово од вечерва во 21 до понеделник во 5 часот

Бројот на новозаболени во последното деноноќие е 46.. Фокусот од вечерва се сели кон Куманово, ка...

„Само Интервју” со Христијан Мицкоски

Ме плаши танцувањето со сиромаштијата на граѓаните. Оние кои што сакаат да се тестираат треба да ...

Влада: Одобрена набавка на 200 респираторни машини

Влада: Одобрена набавка на 200 респираторни машини

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) до 05:00 часот во понеделник...

Спасовски до кумановци: Останете присебни, нема простор за паника заради полицискиот час

Спасовски до кумановци: Останете присебни, нема простор за паника заради полицискиот час

– Апелирам до граѓаните на Куманово навистина да бидат присебни во овие моменти, нема простор за паника, мерката е за викендов и нема потреба дополнително да се изложиме на ризик и да се излегува и купува во маркети, два-тр...

Во град во Еквадор телата на жртвите од коронавирусот лежат по улици (ВИДЕО)

Во град во Еквадор телата на жртвите од коронавирусот лежат по улици (ВИДЕО)

Здравствениот систем се распаѓа, болниците веќе не можат да примаат луѓе, како и мртовечниците, па затоа некои граѓани тврдат дека мртвите тела на нивните најблиски биле оставени на улица. Не е познато колку луѓе во градот поч...

Повеќе од 90 земји побарале итна помош од ММФ

Повеќе од 90 земји побарале итна помош од ММФ

„Никогаш не сме биле сведоци на згаснување на светската економија во историјата на ММФ“, рече Георгиева на конференцијата за медиуми преку интернет, заедно со лидерот на Светската здравствена организација (СЗО). &b...

Турција од полноќ ги затвора дома помладите од 20 години

Турција од полноќ ги затвора дома помладите од 20 години

Властите, исто така, ги затворија границите на 31 град за следните 15 дена, вклучувајќи ги Истанбул и Анкара, освен за возилата за итни случаи, во обид да ја запрат епидемијата. Употребата на маски за лице ќе биде задолжителна...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми