Последни вести

Најважни вести

30-дневен притвор за Јанакиевски и Божиновски- Јанкуловска не очекува притвор, ги почитува мерките за претпазливост

Груевски е во бегство а Специјалното обвинителство се сомнева дека на ист начин за бегство се спр...

Сијарто: Не знам како Груевски без пасош влегол во Унгарија

 Тамошниот  министер за надворешни работи Петер Сијарто кратко изјави дека е завршана п...

Заев: Ние ќе направиме сè што е во наша надлежност да го испорачаме назад Груевски

 Премиерот  потенцираше дека од кога етој на власт се потврдило владеењето на правото ....

Патот до Унгарија на Груевски- Преку див премин кај Крива Паланка или со спортски авион?

Во отсуство на официјални информации во јавноста веќе се шират разни шпелукации за начинот на кој експремиерот побегнал. Според едно, за упатените помалку веројатно сценарио, Груевски побегнал со приватен авион... Канал 5 по т...

Украл две кози и јарец, ги внел во париското метро и предизвикал хаос (видео)

Козите и јарецот против својата волја се нашле во метрото, бидејќи претходно пред музејот на Лувр ги украл еден бездомник. Козите биле дел од проектот на градските власти на Париз животните да бидат на тревникот пред Лувр. При...

Кривичниот совет ги одби жалбите и го потврди притворот за случајот „Империја"

– Постапувајќи по жалби на одбраната изјавени против решенија на судија на претходна постапка за прифаќање на предлогот на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење н...

Груевски е во вилата на Орбан колку што 1ТВ е лидер во медиумскиот простор

Имено, таа телевизија без никаков доказ , ноќеска објави информација дека Груевски се крие во викендицата на Орбан, што доживеа експресен демант од Унгарија, со што ја дематираше 1ТВ. Но очигледно е дека вакви бомбастични вест...

Како Груевски без пасош успеал да стигне во Унгарија?

 Министерот за внатрешни работи синоќа во емисијата “Само Вистина”, рече дека полицијата нема сознанија и го  повика Јавното Обвинителство да спроведе истрага за да се дознае како и на кој начин експремиерот...

Дали Вучиќ му помогнал на Груевски, прашуваат две српски партии

За бегството на Никола Груевски во Унгарија вчера и денеска информираат сите српски медиуми, а според ТВ Н1, Министерство за внатерешни работи на Србија соопштило дека Груевски нема српско државјанство или пасош и дека се пр...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми