Последни вести

Најважни вести

Девојка од Радовиш смртно прегазена на пешачки премин во близина на Сити Мол

Млада девојка е смртно прегазена додека поминувала по пешачки премин во близина на Сити Мол.. ...

ДОМ и ДС ЈА поздравуваат поддршката на ВМРО-ДПМНЕ за една изборна единица

Лидерите на ДОМ и Демократски сојуз, Маја Морачанин и Павле Трајанов позитивно е што ВМРО-ДПМНЕ г...

Ковачевски: Неполезно е да се бараат избори во услови на криза

– Немате ново што да понудите, туку само повторувате секој ден  дека треба избори. Јас...

Како расте бројот на заразени, така паѓа интересот за вакцинација

Како расте бројот на заразени, така паѓа интересот за вакцинација

Во пунктот во поликлиниката во Ѓорче Петров не пресретнавме граѓани кои за првпат се вакцинираат, а за втора и трета доза на половина час доаѓаа само по еден до двајца. Ниту високиот број на дневно заразени не ги премислува де...

Камчев со тужба против Јанева,Боки 13, Кичеец и Владата си ги бара 1,5 милиони евра од случајот

Камчев со тужба против Јанева,Боки 13, Кичеец и Владата си ги бара 1,5 милиони евра од случајот

Овој пат тој преку тужба  во граѓанска постапка, во која се опфатени и Владата, згаснастото СЈО и Државното обвинителство бара да му бидат вратени еден ипол милион евра од случајот Рекет, во кој Камчев посочи како биле земен...

Што открива вашата омилена боја за вашиот карактер?

Што открива вашата омилена боја за вашиот карактер?

Според една теорија, омилената боја го открива карактерот на личноста, а честопати боите го одразуваат и нашето моментално расположение. Познато е и дека одредени бои влијаат на однесувањето на луѓето, па најдобро е ѕидовите о...

Гоца Тржан откива рецепт за среќен брак

Гоца Тржан откива рецепт за среќен брак

Пејачката Гоца Тржан отсекогаш важела за личност без влакна на јазикот и честопати отворено зборувала за бракот со Раша Новаковиќ. Сега открива кој е рецептот за успешен и хармоничен брак. „Најважно е да знаете дека л...

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се на суд поради недвижнини вредни 20 милиони евра

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се на суд поради недвижнини вредни 20 милиони евра

Добро упатен извор за „Информер“ вели дека Емина не сака да ја напушти куќата. каде живееле заедно со синовите Јаман и Јавуз, додека пак Мустафа сака да ја продаде и да купат станови, со тоа што поголем дел од парите ...

Европската Комисија од Полска бара да плати казна од 69 милиони евра

Европската Комисија од Полска бара да плати казна од 69 милиони евра

Комисијата денеска испрати писмо до полските власти барајќи од нив да платат 69 милиони евра во рок од 45 дена. Судот на ЕУ и` нареди на Полска на 27 октомври минатата година да плаќа казна од еден милион евра дневно, почнувај...

ЦИА за мистериозниот „синдром Хавана“ : Не може да се припише на странска сила

ЦИА за мистериозниот „синдром Хавана“ : Не може да се припише на странска сила

NBC News и The New York Times вчера цитираа неколку официјални лица запознаени со разузнавачката проценка на ЦИА за инцидентите кои првпат се појавија меѓу дипломатите во 2016 година во кубанскиот главен град, во кои американски ...

Омикрон ја забрза пандемијата, зголемен е и бројот на починати во светот

Омикрон ја забрза пандемијата, зголемен е и бројот на починати во светот

Во последните седум дена во просек биле пријавени 3.095.971 случај на ден, што е зголемување за 17 отсто во однос на претходната недела. Ширењето на омикрон, многу заразната верзија, предизвика нагло забрзување на пандемијата ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube