Последни вести

Најважни вести

Брисевите од заразениот македонски војник испратени во МАНУ

Директорката на Инфективна Милена Стевановиќ за Канал 5 изјави дека официрот е во добра општа сос...

Премиерот на Шпанија до македонските граѓани: Mоже да сметате на нашата поддршка кон ЕУ

„Само што ја завршив средбата со премиерот на Македонија со мојот пријател Зоран Заев и пре...

Марија Митева и Богданка Кузеска во „Само вистина“

Кузеска: Како се предизвикува тој проблем за негирање на Македонскиот јазик и идентитет? Митева:...

Османи: Сеуште има време за суштински разговори со Бугарија

Османи: Сеуште има време за суштински разговори со Бугарија

Министерот за надворешни работи Бујар Османи не губи надеж  дека Македонија може да ги почне преговорите со ЕУ во јуни и покрај ставот на новата бугарска влада дека нема да го тргне ветото за пристапните преговори на земјава...

Случајот плацеви на Водно ,,спакуван“ во обвинение, Груевски и Камчев меѓу обвинетите

Случајот плацеви на Водно ,,спакуван“ во обвинение, Груевски и Камчев меѓу обвинетите

Експремиерот Никола Груевски е обвинет за кривичното дело Противправно стекнување и прикривање имот, бизнисменот Орце Камчев и уште тројца се обвинети за кривичното дело Перење пари, додека Мијалков е обвинет за помагање, во обви...

Во Хрватска утре ќе се одржи првата пилот-забава , а потоа и свадба без маски и дистанца

Во Хрватска утре ќе се одржи првата пилот-забава , а потоа и свадба без маски и дистанца

"Оваа недела ќе има два пилот настани. Во четврток ќе има проба на вечера во ресторан, а во недела свадба. Овие настани се важни за нас со цел да потврдиме зад што веќе стои науката", велат од Главниот штаб. Првиот п...

Убиство во населбата Бутел 2

Убиство во населбата Бутел 2

„Пред 10-тина минути имаме пријава за слушнати истрели во Чаир. На терен се екипи“, велат од МВР.  Неофицијално, едно лице е починато со иницијали К.И., а на терен се три амбулантни возила. Двајца се ране...

Русија ги оплакува жртвите на масакрот во училиштето во Казан (ВИДЕО)

Русија ги оплакува жртвите на масакрот во училиштето во Казан (ВИДЕО)

Нападот во Казан, на околу 725 километри источно од Москва, беше најсмртоносно пукање во училиште од 2018 година, кога студент на универзитет во Крим, уби 20 лица. „Дојдов овде затоа што ова е таква катастрофа ... Невозм...

Папата прв пат по шест месеци одржа аудиенција со верниците

Папата прв пат по шест месеци одржа аудиенција со верниците

За време на зимата и раната пролет, Папата им се обраќаше на верниците секоја недела преку видео врска од Апостолската библиотека. Утрово, тој излезе во дворот на Апостолската палата Сан Дамасо, каде што се собраа неколку стот...

Нови 130 ракети се испукани кон Израел, Нетанјаху се заканува со жесток контраудар (ВИДЕО)

Нови 130 ракети се испукани кон Израел, Нетанјаху се заканува со жесток контраудар (ВИДЕО)

Велат дека тоа е одмазда за нападот и уривањето на облакодерот ал-Шурук во Газа и за убиството на важен командант на Хамас и други членови на таа организација. Исламистичкиот Џихат се закани со нови ракетирања во 21 часот по л...

Скандал во француската армија: Врзале пилот за столб и гаѓале во него (ВИДЕО)

Скандал во француската армија: Врзале пилот за столб и гаѓале во него (ВИДЕО)

Имено, како дел од иницијалниот ритуал, неговите колеги го врзале за столб и пукале во него со борбени авиони. Жалбата е поднесена оваа недела во Марсеј, а Си-Ен-Ен јавува дека сето тоа се случило на 27 март 2019 година во воз...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube