Последни вести

Најважни вести

ЕСМ доби 18 милиони евра за набавка на гас, најверојатно од Србија

На само две недели до стартот на грејната сезона, сите надежи за обезбедување енергенси се во Срб...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски презентираше план за справување со енергетската криза

Од каде и по која цена не откри, но посочи дека ќе бидат доволни за да се стават сите домашни кап...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Бојан Стојаноски, Борислав Крмов и Мартин Костовски

Ќе има ли продолжување на кризната состојба и дали таа ќе ги спаси граѓаните од астрономски сметк...

Левица ја поднесе инцијативата за Референдум до ДИК

Левица ја поднесе инцијативата за Референдум до ДИК

 Првичната процедура ќе се спроведува во 30 општини, а првопотпишан ќе биде тој. Целта на опозициската партија е со граѓанско изјаснување да се укине преговарачката рамка и да се отфрлат бугарските барања преку референдумско...

Пентагон: САД немаат забележано промени на состојбата на нуклеарните сили на Русија

Пентагон: САД немаат забележано промени на состојбата на нуклеарните сили на Русија

Тој рече дека САД, секако, ги примаат мошне сериозно нуклеарните закани од Русија.  -Општо земено, Русија исто така не врши значајни измени на состојбата и на своите конвенционални сили, покрај она што се случува во регио...

Камион излетал од коловоз и се запалил, возачот со тешки повреди

Камион излетал од коловоз и се запалил, возачот со тешки повреди

Од СВР Тетово информираат дека во 12 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавена сообраќајна несреќа на магистралниот пат Гостивар-Кичево. Во непосредна близина на Новоселски мост, товарно моторно возило &bdq...

Регистрирани се 96 нови случаи на Ковид-19, пријавени се три починати лица

Регистрирани се 96 нови случаи на Ковид-19, пријавени се три починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 729 тестови, а регистрирани се 96 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 55, Битола – 10...

Видео: „Жежок“ танц на Софија Вергара

Видео: „Жежок“ танц на Софија Вергара

Сексапичната СВергара во текот на изминатиот викенд уживаше во роденденот на нејзината братучетка Клаудија Вергара и објави серија фотографии и видеа од прославата. Атрактивната актерка, која е на прагот на шестата децениј...

Променливо и нестабилно време до крајот на неделава

Променливо и нестабилно време до крајот на неделава

Утре ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи, а во сабота ќе биде претежно облачно и нестабилно со поројни врнежи од дожд, наместа пообилни. Од недела ќе започне да дува северен ветер и температурите постепено ќе опаѓаат./

Премиерот Ковачевски му врачи стипендија на младиот пливач Марко Пејчиновски

Премиерот Ковачевски му врачи стипендија на младиот пливач Марко Пејчиновски

Ковачевски срдечно му ги честиташе на Пејчиновски досегашните пливачки успеси и упати порака дека Владата преку Агенцијата за млади и спорт ќе продолжи да ги поддржува младите успешни спортисти кои се силни промотори на спортска ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube