Последни вести

Најважни вести

Рашковски поднесе оставка од функцијата во владата, Заев ја прифати

 Во писмото поднесено на 12-ти април, адресирано до премиерот Зоран Заев, кој експресно ја п...

Филипче: Мерките даваат резултати, денеска имаме околу 1000 новозаразени

 За седум дена регистрирани сe 6.867 нови позитивни случаи, 13,4% помалку во однос на претхо...

„Само Вистина“ вечерва со Оливер Спасовски

Дами и господа, вечерва на жешкиот „икс“ резервиран за Само Вистина ќе говори Министе...

Законот за потекло на имотот клуч за проверката на богатството на функционерите

Законот за потекло на имотот клуч за проверката на богатството на функционерите

На тој начин, вели за Канал 5 претседателката на ДКСК Билјана Ивановска ќе се избегне ризикот функционери,имотот стекнат за време на мандатот да го ставаат на туѓо име, на член од семејството или пријател, а по завршувањето на ма...

Проектот презентиран-како ќе изгледаат висококатниците?

Проектот презентиран-како ќе изгледаат висококатниците?

Инвеститорите го презентираа проектот кој крена голема прашина во јавноста. Висококатници од 15, 20 и 25 ката, од кои две за домување и деловни простории и една целосно за деловни објекти. На горните катови ќе биде домувањето и д...

Франција ќе ја дава вакцината Johnson & Johnson само на постари од 55 години

Франција ќе ја дава вакцината Johnson & Johnson само на постари од 55 години

Вакцината на производителот беше прекината во Соединетите Држави и Јужна Африка поради ретка појава на тромбови, по што лабораторијата ја одложи испораката на вакцината за еднократна употреба во Европа, четврта по ред одобрена од...

Уште една срамна реакција на ЗНМ, а првите нивни лица мораат веднаш да си дадат оставка!

Уште една срамна реакција на ЗНМ, а првите нивни лица мораат веднаш да си дадат оставка!

Денес екс колегата Горан Трпеноски доби пресуда од граѓанскиот суд за тужбата за надомест на нематеријална штета за претрпен страв и душевна болка како и за спреченост на правото за информирање при известувањето од организираниот...

Скандал во тетовската болница: Посети кај пациенти без маски (ВИДЕО)

Скандал во тетовската болница: Посети кај пациенти без маски (ВИДЕО)

И покрај тоа што посети во болници се забранети поради заштита од ширење на коронавирусот , според видеото, тоа не е случај во болницата во Тетово. Како што вели гледачката , повеќето посетители во болницата не носат маски , а...

Во затвор почина Берни Медоф, кој украл милијарди долари и беше осуден на 150 години

Во затвор почина Берни Медоф, кој украл милијарди долари и беше осуден на 150 години

Медоф користел пари од постари деловни инвеститори за да плаќа на нови клиенти - типична тактика на пирамидалната шема , наречена „Понзи“. 82-годишникот починал од природна смрт во Федералниот медицински центар во ...

МЗ: Починати се 33 лица, регистрирани 949 нови случаи на Ковид-19

МЗ: Починати се 33 лица, регистрирани 949 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.610 тестирања, а регистрирани се 949 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 357, Битола &nd...

Данска целосно прекинува со вакцинациите со АстраЗенека

Данска целосно прекинува со вакцинациите со АстраЗенека

Данска е првата европска земја што одлучи трајно да престане со вакцинирање со AstraZenecа. Поради одлуката да престане да се користи оваа вакцина, програмата за вакцинација во Данска ќе биде одложена за неколку недели, објави...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube