Блејк Лајвли има совршена линија поради диета во која се забранети само две работи (ФОТО)

Блејк Лајвли е инспирација за многу жени. По двете породувања таа брзо се врати во форма.

Иако тоа го должи на ригорозната исхрана и строгата рутина за вежбање, нејзиното дневно мени не вклучува само две работи - глутен и соја.

„Не јадам глутен и соја. Кога ќе ја исклучите сојата, сфаќате дека не јадете преработена храна. Тоа го направив за прв пат за The Shallows. Значи, нема преработена храна и треба многу да вежбате. " рече Блејк.

Токму елиминирањето на сојата од менито го смета за најпредизвикувачки дел од процесот.

"На прв поглед изгледа лесно, но потоа сфаќате дека сојата е во сè. Дури и ако е здрава, целосна, органска храна, таа содржи соја", додала таа, предупредувајќи ги другите кои сами се убедуваат колку е тешко.

Но, тоа не значи дека е гладна.

„Сè уште јадам шеќер, но со сè сум умерена. Треба да најдам рамнотежа, да консумирам јаглехидрати и зеленчук. Сакам ориз и суши“, истакнала таа.

Лајвли вообичаено консумира четири оброци на ден, така што е јасно дека не гладува, што многумина мислат кога ќе ја видат.

"Никогаш во животот не сум била во таква одлична форма како после породувањето. Жената мора да му обезбеди на телото хранливи материи, да се грижи за себе, односно да се храни здраво", заклучила таа.

Британски новинар ќе објави книга за Меган Маркл: Дознав неверојатни работи

Меган Маркл и нејзините адвокати правеле се што можат за да го саботираат пишувањето на книгата.

Принцот Хари не е единствениот кој ќе објави книга со информации за членовите на британското кралско семејство. Британскиот истражувачки новинар, биограф и писател Том Бауер вели дека неговата книга за Меган Маркл содржи „извонредни информации“, пишува „Дејли меил“.

Бауер вели дека завршил со пишувањето на книгата и дека таа би можела да биде објавена оваа есен.

- Дознав работи за неа кои се навистина неверојатни. Мислам дека перцепцијата на јавноста за неа или ќе се потврди или ќе биде полоша, но во секој случај тоа ќе биде големо изненадување – вели Бауер.

Нему му било тешко да дојде до информации, вели тој, бидејќи луѓето најчесто не сакале да зборуваат, а Меган и нејзините адвокати направиле се за да го саботираат пишувањето на книгата.

Брнабиќ: Ни се закануваат со бомби бидејќи не воведовме санкции кон Русија

Српската премиерка Ана Брнабиќ во изјави дека честите дојави за бомби претставуваат притисок од странство врз Србија бидејќи таа не воведе санкции кон Русија по инвазијата на Украина, како што тоа го направија повеќето западни земји.

„Ние сме единствената земја во Европа која не воведе санкции кон Русија и притисоците се неверојатни од ден на ден. „Овие дојави за бомби се и притисок од странство поради невоведувањето санкции кон Русија“, изјави Брнабиќ за белградските медиуми, пренесе Н1.

Фото: Финска пивара направи НАТО пиво

Во екот на одлуката на Финска да стави крај на децениската неутралност и да бара членство во НАТО, една пивара одлучила да продава пиво со ознака на НАТО.

Сепак, дел од финската јавност не го поздрави потегот на пиварата и колку и да се за влез на нивната земја во Алијансата, сметаат дека во случајот со пивото се работи за промоција на алкохолизам, што не треба да биде случај.

Од друга страна, од пиварницата „Олаф Брувинг“ објаснуваат дека досега не се мешале во политиката, а сега повеќето Финци се за влез во НАТО, изјавил за медиумите извршниот директор на компанијата.

„Затоа се решивме на овој чекор, иако всушност не требаше толку многу „одлучување“, едноставно само го направивме“, рече тој.

Лименката „НАТО пиво“ е сина, а на неа има витез, кој на градите го има симболот на НАТО. Пивото се вика ОТАН, што е француски изговор на зборот НАТО

Од пиварата велат дека веќе добиле голем број нарачки за „НАТО пиво“.

притисни ентер