Анчелоти останова на клупата на ПСЖ

Претседателот на ПСЖ Насер ел Келаифи изјави дека тренерот Карло Анчелоти сигурно ќе го води клубот и следната сезона, богатиот газда на клубот од Париз изрази надеж дека и Дејвид Бекам следната сезона ќе го носи дресот на ПСЖ.-Анчелоти е под договор уште една година. Во моментов имаме 7 бодови повеќе од второпласираниот Олимпик М, играме во четвртфиналето од Лигата на шампионите и во Купот на Франција , Анчелоти направи одлична работа , изјави за францускиот Л Екип сопственикот на Пари Сан Жермен Ал Калаифи.

Претседателот  воедно порача дека клубот сака да го продолжи договорот со Дејвид Бекам кој истекува во јуни.

-Искрено го сакам во клубот и за следната сезона , тој е феноменален и на теренот и надвор од него, сигурно ќе зборуваме на оваа теме. Бекам како човек, фудбалер и амбасадор одлично влијае на целата екипа. Сите во клубот го обожаваат, додаде Ел Калаифи. 
За престојаното четвртфинале против Барселона првиот човек на ПСЖ изјави.

„Реално ќе играме против најдобриот клуб на светот. Верувам дека играчите ќе дадат 200 % од своите можности , бидејќи овој натпревар ќе биде многу повеќе од фудбал“, рече Ел Калаифи.
притисни ентер