„Само Вистина" со Апостол Симовски и Илија Димовски

Во вечерашната „Само Вистина“ дебатираа Апостол Симовски и Илија Димовски. 

Димовски: Не може да им замерите на граѓаните кои што година дена не одат на крштевки, нема свадби и за пример Израел и Србија го одложија пописот, во ден кога има 16600 активни случаи, не е човечки да се одржува попис.

Симовски: Унија на жени протестираа а на групната фотографија се сликале заедно, не може да седиме во кафеани а да бараме одложување на попис, ако водиме сметка, нема никаква опасност.

Димовски: Препораките се да се попишува само резидентно население.

Симовски: Словенија како земја членка иако дури сега прави регистри, наоѓа начин да ги попише и тие што се иселени.

Димовски: Дали Уставот е повисок од законот? Уставот вели дека дома кај мене можете да влезете само со судски налог.

Симовски: Ако е неуставен законот дадете го на Уставен Суд, нека падне.

Повеќе детали погледнете во најновото издание на „Само Вистина".

Корисна функција за полесно споделување на новиот „Android“

„Google“ неодамна ја пушти во употреба третата бета верзија од „Android 12“ за одредени корисници, како би ја тестирале.

Новата верзија има неколку новитети. Еден од нив е оптимизацијата за споделување на „URL“ линкови.

Споделувањето на линкови е сега доста олеснето, според информациите на „XDA“.

Сега корисниците на мобилната верзија на „Chrome“ во горниот десен агол ќе имаат опција со еден клик автоматски да го копираат линкот. И не само тоа.

Со притискање на тоа копче излегуваат и опции за тоа каде корисникот сака да го сподели линкот.

Новата верзија на Андроид ќе донесе уште неколку интересни функции, кои ќе бидат откриени кога ќе бидат тестирани.

Урнебесно видео од Реми Гилард посветено на Олимписките игри

Познатиот француски комичар повторно изненадува со своите лудории.

Овој пат тој направи видео посветено на Олимписките игри.

Станува збор за компилација од повеќе снимки на кои Гилард се мечува со пчелар, вози кајак по ескалатор, сурфа со даска во перална за автомобили и т.н.

Реми Гилард е француски комичар кој со својата уникатна смисла за хумор често го привлекува вниманието на целиот свет. Овој пат тој успеа да изнуди насмевки од многу љубители на спортот.

Неготово ново видео на Фејсбук досега е погледнато над три милиони пати.

Џеј Ло покажа како изгледа без шминка

Џенифер Лопез на Инстаграм објави видео на кое е без шминка.

Објавата ја погледнале повеќе од четири милиони луѓе.

„Имаш лице како бебе“; „Морам да признаам дека изгледаш прекрасно без шминка“; „Изгледаш многу помлада“; „Ти си толку прекрасна“, се дел од коментарите на фановите.

Претходно на Инстаграм Стори таа објави уше една фотографија на која позира во природно издание.

Многумина и порачаа дека сјае и дека веруваат дека за тоа е заслужен актерот Бен Афлек.

притисни ентер