Во рок од четири часа направил 42 прекршоци и предизвикал сообраќајка (ВИДЕО)

Полицијата во Сасекс, Британија, објавила видео од возач кој ќе помине долго време во затвор.

Шокантното видео го прикажува моментот кога возачот на камион, Дерек Холанд предизвикал сообраќајна несреќа поради негова негрижа. Полицијата во Сасекс објавила видео на кое се гледа како возачот на камион пишува на мобилниот телефон додека вози. Бидејќи неговиот мобилен телефон му го одвлекувал вниманието и не гледал на патот, камионот на крајот удрил во комбе. Во несреќата се повредени три лица.

Она што е изненадувачки, сепак, е тоа што возачот скоро постојано ги кршел сообраќајните правила за време на возењето. Снимките од две камери покажале дека тој направил ниту повеќе, ниту помалку туку дури 42 прекршоци за време на четиричасовното возење.

59-годишниот возач поголемиот дел од времето го минувал на својот мобилен телефон, често го одврзувал појасот и го ставал кога ќе ја видел полицијата. Кога огладнел и сакал банана, едноставно ги тргнал двете раце од воланот и полека ја излупил бананата. На крајот, тој предизвикал сообраќајна несреќа за која пред неколку дена е осуден на три и пол години затвор.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер