ВМРО-ДПМНЕ: Фијаско на Шилегов во Гази Баба, се фалеше со демагогија пред 10 луѓе

Фијаско на градоначалникот Петре Шилегов во Гази Баба, се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.. 

Се фалеше со празна демагогија пред едвај 10 луѓе, додека Општината Гази Баба тоне во долгови и неработа. Шилегов бил избркан од граѓаните, а еве ја причината: Шилегов за Гази Баба вети и излажа нов булевар „Хрватска". Вети и излажа ревитализација на парк шумата Гази Баба, која сега е окупирана од локални бизнис моќници. Вети и излажа натпатник кај Алкалоид. Вети и излажа чист воздух, наместо тоа доби загаден воздух и заживување на дивата депонија Вардариште.

Денес Шилегов требаше да одговори како дозволи масакар на дрвата кај „Орце Николов" наместо да се брука на очајната средба во Гази Баба.

Најдоброто за град Скопје е Шилегов да си оди.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер