Тренчевска: Семејното насилство го има и во развиените земји

Министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, за Канал 5 вели дека воспоставен е систем за жртвите на семејно насислство, но дека е во малите средини се уште не се пријавуваат сите случаи на семејно насилство. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер