Собранието ја усвои Резолуцијата за државните позиции во разговорите со Бугарија

Резолуцијата поднесена од ВМРО-ДПМНЕ за црвените линии во преговорите со Бугарија стана реалност. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер