Се одбележуваат 19 години од загинувањето на десетмината бранители кај Карпалак

Десетте прилепски бранители кои на подмолен начин беа убиени кај месноста Карпалак на 8 август 2001 година длабоко се врежани во поновата македонска историја. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер