Ѓоргевски: Одлуката Аја Софија да стане џамија е шокантна

Какви ефекти може да предизвика одлуката во Турција и кое е значењето на Аја Софија? Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер