Филипче: Едно лице во моментов се проверува за Коронавирус

Втор пациент со симптоми на грип во моментов се тестира за присуство на коронавирусот Ковид-19 на Инфективната клиника, информираше пред малку на прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер