Видео: Кристијано Роналдо како машина, направи 142 стомачни за 45 секунди

Кристијано Роналдо има 35 години но и понатаму е еден од најдобрите и најподготвените фудбалери на светот.

Асот на Јувентус не застанува, Роналдо е голем работник што секогаш го покажува.

Клучот за неговите успеси во фудбалот не е само неговиот талент, туку и напорната работа и тренинг со што стигна до таму каде што е, на врвот.

Роналдо кога поголемиот број од спортистите одмараат , посебно по напорните сезони, тој тренира и тренира.

Кристијано сега поради епидемијата на коронавирусот е во изолација со семејството во родната Мадеира.Капитенот на Португалија  и сега секојдневно напорно тренира за да ја одржи својата врвна форма и става.

Роналдо на социјалните мрежи објави видео на кое покажа дека е вистинска машина, за само 45 секунди тој успеа да направи дури 142 стомачни вежби.

притисни ентер