Том Круз на плажа без маица, докторите коментираат за еден детал (ФОТО)

Холивудскиот актер Том Круз деновиве беше на одмор на Мајорка, каде фотографите го снимиле  без маица.

Обожавателите забележаа дека торзото на славниот актер, иако дефинирано, се чини дека е „опуштено“, а некои сугерираат дека опуштената кожа укажува на тоа дека тој бил подложен на естетска хирургија како импланти или липосукција. Пластичните хирурзи и експертите за вежбање зборуваа за потенцијалните причини за изгледот на актерот за Дејли Меил и дека опуштената кожа би можела да биде резултат на липосукција, вели др. Дејвид Хил, пластичен хирург од Чикаго.

Липосукцијата е процедура која вклучува вшмукување на мали површини на масно ткиво од областите на телото каде што се акумулираат наслаги, како што се задникот, колковите, бутовите и стомакот. Вообичаено ако со текот на времето слабеете по природен пат, ќе остане помалку кожа бидејќи тоа е постепено“, вели д-р Хил, додавајќи дека со липосукција кожата нема време да се затегне.

„Не гледам знаци на неправилни контури на неговото тело што би укажале на лоша липосукција, но има зголемена дефиниција на мускулите, што е одраз на претходните фотографии од него кога бил помлад. Ако го правеле тоа, добро го правеле ," додаде.

Меѓутоа, Хауард Собел, хирург по естетска дерматологија во болницата Ленокс Хил во Њујорк, тврди дека не може со сигурност да се каже дали Круз имал липосукција. Опуштената кожа што ја гледаме на сликите, вели тој, е само природен знак на стареење. „Се очекува секој 61-годишен маж да има лабава кожа бидејќи како што старееме, ја губиме еластичноста на кожата“, објасни тој.

„Пределот на градниот кош и пределот под градите, кожата околу ребрата и стомакот многу често први ја губат еластичноста, особено кај мажите“, вели тој. Тој додава дека опуштената кожа е компликација која обично се забележува само кај пациенти кои треба да изгубат многу маснотии, што не е случај со Том Круз.

Круз отсекогаш правел сѐ што може за да го одржи здравиот начин на живот и фигурата, а претходно откри кои физички активности ги користи за да го одржува својот изглед. „Кајак, спелеонирање, мечување, неблагодарна работа, тегови, качување по карпи, планинарење, трчање... Правам толку многу активности“, изјавил тој претходно за Men's Health.

Младенци дошле во Европа на меден месец, па им се случила трагедија- невестата одеднаш починала

Австралијка, која неодамна се омажила, починала во прегратките на својот сопруг откако доживеала мозочна аневризма додека биле на меден месец во Европа.

Медисон Норона од Нов Јужен Велс колабирала додека шетала во Амстердам со својот сопруг, откако доживеала мозочно крварење.

Нејзиниот сопруг Кајл со скршено срце изјавил дека била оперирана за да се намали притисокот од крварењето и „се борела до самиот крај“.

„Лекарите не можеа да поверуваат колку е голема аневризмата и не можеа ништо да направат за да ја спречат или спасат“, напишал тој на Интернет.

Рече дека Меди се борела како и секогаш до самиот крај, пренесува Daily Mail.

„Таа почина во моите раце опкружена со нејзините најблиски во 22.59 часот во Амстердам. Не можам да поверувам што се случи, скршен сум на милион парчиња.“

„Секогаш и засекогаш, душо“, напишал скршениот сопруг.

Десетици луѓе му испратија пораки со поддршка и сочувство по страшната вест.

Медисон и Кајл се венчале на 21 април.

Поставена е страница GoFundMe за да се соберат пари за да се врати Медисон дома во Австралија.

Пијан малолетник во Индија со Порше прегази две лица, доби казна- да напише есеј

Гневот расте во Индија откако на тинејџер кој наводно уби две лица додека возел пијан, му било наредено да напише есеј како казна, а многумина повикаа на построга казна и го обвинија судството за попустливост.

Несреќата се случила минатиот викенд, а 17-годишникот со Порше со голема брзина се движел низ градот Пуна пред да удри во мотоцикл, при што загинале две лица. Малолетникот бил приведен, а подоцна изведен пред Судот за малолетници, каде бил пуштен со кауција и 15 дена општествено корисна работа.

Тој, исто така, бил казнет да напише есеј за безбедноста на патиштата, рече заменик-главниот министер на Махараштра, Девендри Фаднавис.

„Гневот порасна после ова. Според полициските информации, момчето има 17 години и 8 месеци. Ова е грозоморно злосторство“, им рече тој на новинарите, посочувајќи на промените во индиските закони за малолетници од 2015 година кои дозволуваат на децата над 16 години да им се суди како на полнолетни лица доколку извршиле „грозоморно“ кривично дело.

„Ова беше изненадувачка наредба донесена од Одборот за малолетничка правда“, рече Фаднавис.

CNN се обиде да дојде до адвокатот на наводниот возач, Прашант Патил, за коментар.

Фаднавис додаде дека градската полиција на Пуна го истражува малолетникот за наводно убиство кое не значело убиство. Тие, исто така, побарале од судот за малолетници да ја разгледа одлуката за кауција, рече тој.

На снимката од надзорната камера, неколку моменти пред несреќата, се гледа бело Порше кое брзо се спушта по главната сообраќајница. Се гледаат луѓе како брзаат кон местото на несреќата.

Таткото на малолетникот е уапсен бидејќи наводно му дозволил на својот син да вози иако бил малолетен, објави полицискиот комесар на градот Пуна, Амитеш Кумар. Законската возраст за возење во Индија е 18 години.

Уапсени се и три лица кои служеле алкохол на малолетници, додаде Кумар.

„Ние го усвоивме најстрогиот можен пристап и ќе направиме сѐ што е во наша моќ за да обезбедиме двата млади изгубени животи да добијат правда и обвинетиот да биде соодветно казнет“, рече тој.

Инцидентот е на насловните страници во индиските медиуми и предизвика гнев кај пошироката јавност, а многумина на социјалните мрежи ги осудуваат условите за кауција на момчето.

Суреш Кошта, чија 24-годишна ќерка загина во несреќата, ги повика властите да преземат построги мерки против наводниот возач.

„Беше погрешно да се дозволи малолетник да вози“, им рече тој на новинарите надвор од својот дом, задржувајќи ги солзите. „Прво треба да знаете да возите.“

Рахул Ганди, лидер на главната опозициска партија во Индија, Индискиот национален конгрес, праша дали возач на автобус или таксист ќе бидат подеднакво казнети.

„17-годишен син на богато семејство вози Порше под дејство на алкохол е фатен и барано е да напише есеј“, рече Ганди во видеото објавено на X. „Тогаш зошто есеи не им се доделени на возачи на камиони или возачи на автобуси?"

Мечка влезе во ресторан и учтиво седна на маса- келнерите не се појавија (ВИДЕО)

Видеото е снимено на 16 мај во планинско одморалиште во градот Гетлинберг (Тенеси), а видеото стана вирално на мрежите.

Имено, шумската ѕверка сакала да се „интегрира во општеството“, па учтиво влегла во ресторан, седнала на стол и се послужила со остатоците.

Кој знае, можеби мечката сакала да порача нешто од менито, но од келнерот нема ни трага ни глас.

Останува нејасно како животното било избркано, бидејќи снимањето е прекинато, а во позадина се слуша глас кој ги предупредува гостите „да се преместат на безбедно растојание“.

притисни ентер