Тестот на Мбапе негативен!!

Францускиот фудбалски шампион ПСЖ може да здивне.

Килијан Мбапе во вторникот бил тестиран на коронавирусот,  резултатот е негативен, пренесува францускиот „Л ’Екип“.

Младата фудбалска ѕвезда од почетокот на неделата не тренира поради сериозна ангина. Од предострижност на Мбапе му е направен и тест на коронавурисот, за среќа резултатите се негативни.

ПСЖ вечерва најверојатно без младиот ас најверојатно ќе го одигра осмина-финалниот реванш во Лигата на шампионите против Борусоија Дортмунд.

На првиот меч Борусија со 2-1 го доби богатиот ПСЖ.

притисни ентер