Татко ја обезглавил својата ќерка,па се пријавил во полиција (Вознемирувачко видео)

Индиската државна полиција во Утар Прадеш уапси човек кој признал дека ја обезглавил својата ќерка тинејџерка.

Сарвеш Кумар е уапсен во средата навечер додека се движел кон полициската станица во округот Хардој, носејќи ја отсечената глава на неговата 17-годишна ќерка.

"Одеше до полицијата за да признае што стори. Тој рече дека ја видел својата ќерка со еден млад човек со кој очигледно била во врска, што го налутило затоа што тој бил против тоа", изјави вчера полицискиот портпарол на Си-Ен-Ен.

Додека Кумар, продавач на зеленчук од селото Пандетар, одел кон полициската станица, минувачите ја предупредиле полицијата која го запрела и започнала да го снима. Кумар тогаш им рекол дека, откако дознал за нејзината врска, ја заклучил во соба и и ја отсекол главата со нож.

"Тој беше прилично смирен во врска со ситуацијата. Не плачеше ниту хистеризираше. Полицијата го замоли да ја положи главата на својата ќерка на земја и да седне, на што тој веднаш се покори без приговор", рече портпаролот.

Кумар во моментов е во притвор.

Фото: Иванишевиќ и Селеш како деца

Легендарниот екс југословенски тенисер Горан Иванишевиќ, сега тренер на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на социјалните мрежи објави фотографија стара повеќе од 30 години.

Старата фотографија ги разбудила спомените на Горан од времето на поранешна Југославија.

На носталгичната фотка тинејџерот Горан Иванишевиќ се ракува со едно насмеано девојче, за оние кој не ја препознаваат, тоа е некогашната најдобра светска тенисерка славната Моника Селеш.

-Добри стари времиња со една од најдобрите на сите времиња, Моника Селеш. Мислам дека немавме поим што ќе постигнеме во годините кои доаѓаа, напишал Иванишевиќ во описот на сликата.

Моника и Горан подоцна го достигнаа светскиот врв. Иванишевиќ го оствари сонот со освојување на Вимблдон, а Моника Селеш владеше со светскиот тенис со до трагичното ранување во Хамбург во 1993 година од луд навивач на ривалката Штефи Графт.

Селеш во кариерата освои девет Грен слем титули.

Фото: Карлеуша во ленти

Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно се разголе на социјалните мрежи.

Популарната Карли уште еднаш ги воодушеви своите фанови со бујните облини покриени со минијатурни врвки.

Јелена нема проблем да позира во костим за капење или во долна облека, но со последниот избор на гардероба ги изненади сите. Карлеуша одлучила да се фотографира во минијатурен градник и уште помали гаќички врзани со ленти.

Во оваа прилика може да се каже дека Карлеуша покажа скоро се. Нејзините фанови за „храброста“ ја наградија со рекорден број од 70 илјади лајкови.

Флик на излезната врата на Баерн Минхен

 По само две години работа и освоени титули меѓу кои и во Лигата на шампионите, Ханси Флик си заминува од германскиот гигант  Баерн Минхен на крајот на сезоната.

Иако се споменува дека ќе стане селектор на Германија, тоа не е причината за заминувањето туку конфликтот со директорот на баварците Хасан Салихамиџиќ.

Германските медиуми остро коментираат дека откако Салхимаиџиќ е дојден на функцијата, Баерн кој беше познат по сигурноста за тренерите и работата на долги патеки, сега го смени курсот и пребрзо ги менува шефовите и тоа со добро завршена работа.

Се тврди дека од истите причини Баерн предвреме ги набрка Нико Ковач и Карло Анчелоти.

Критиките одат до таму што на Баерн јавно му се упатува прашање...дали е можно секогаш да се виновни тренерите, а директорите да се во право?

притисни ентер