Резултати:
Карабаг – Самтредиа 5:0,
Хибернианс – Салцбург 0:3,
Партизан – Будуќност 2:0 и
Ријека - - ТНС 2:0.

За денес се предвидени 12 дуели меѓу кои и гостувањето на македонскиот шампион Вардар кај Малме во Шведска.

Реваншите се на 18 и 19 јули. /МИА

коментари

остави коментар