Ова право на тенисерките им е дадено уште во 2009 година.

По оваа одлука, се очекува да се намалат казните кои ги добиваа тенисерите поради комуникација со своите тренери за време на натпреварите.

Сепак, правилото нема да важи на Грен слем турнирите кои се во организација на ИТФ.

Правилото ќе почне да се применува од 2018 година. /МИА

Датум на објава: среда, 14 декември 2016 во 13:33
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар