Скандал го тресе англискиот фудбал: Ѕвезда на Манчестер организирал оргии (ВИДЕО)

Голем скандал ја тресе Англија, не само нејзиниот фудбал. Најскапиот десен бек во историјата и sвезда на Манчестер Сити среде пандемијата на коронавирус организирал оргии со соиграчи и група проститутки.

Пред три години, откако Сити плати 50 милиони фунти отштета за него, Кајл Вокер стана најскапиот десен бек во историјата на фудбалот.

Сега , по освојувањето на две титули во Премиер лигата, еден ФА Куп, три Лига Купови и играч со 48 настапи за Англија направи нешто од историјата на глупоста.

Среде пандемија на коронавирус, која инфицираше повеќе од 50.000 луѓе во Велика Британија и над 5.000 починаа од болеста и со тешки мерки за изолација и ограничување во земјата, Кајл Вокер во својот стан поканил пријател, а потоа две дами да го практикуваат својот најстар занает.

Се разбира, четворицата мажи кои им се придружиле не ги следеле правилата на „социјална дистанца“, но според зборовите на една од проститутките, подоцна потврдени од Вокер, се занеле во тричасовна сесија.

За да го направи Вокер неверојатно глупавиот и опасен чин уште полош, самата sвезда на Сити се погрижи. Во средата наутро, само неколку часа откако проститутките и пријателите излегле од неговиот дом, во статус на Твитер ги повикал милионите следбеници вечерта да не ги посетуваат „најблиските“, па снимил видео со молба до фановите да останат дома и да не се дружат со никого за да го шират коронавирусот и така да го намалат притисокот врз веќе потрошениот медицински персонал во земјата.

"Останете во вашите домови и станови, постојано мијте ги рацете и почитувајте ги упатствата на надлежните, затоа што тоа е единствениот начин да ги заштитиме луѓето што работат во нашите болници. Знам дека е тешко да не ги гледаме блиските луѓе и да не се дружиме со нив, но пред сè р најважно, треба да размислиме на здравјето на другите луѓе и да внимаваме да не се инфицираат“.

Кога една од проститутките ја видела оваа порака на Вокер, навредена од неговото лицемерие, таа одлучила да им каже на новинарите што направил само неколку часа порано.

Луис Мекнамара (21) изјави дека била нарачана во луксузен стан во Хале заедно со три години постара Бразилка. "Човекот што нè повика се претстави како Каи, но по пристигнувањето таму, јас препознав кој е тој. Пред да заминеме во собата, бевме платени 2200 фунти во готово.Ништо од ова не би го открила јавно, доколку Кајл Вокер не се покажеше дека е дволичен. Треба да знаете дека не можете да поканите странци на секс во вечерните часови, а потоа да држите предавања на сите наутро за тоа како треба да се чуваат и изолираат. Тој е лицемер и човек кој со своето однесување ги става во опасност другите“.

Вокер призна што направил и се покаја: „Сакам јавно да се извинам за она што го сторив претходно оваа недела. Свесен сум дека мојата професија ја носи одговорноста . Како таков, сакам да им се извинам на семејството, пријателите, клубот,навивачите и јавноста затоа што ги изневерив. “.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🙏🏾 #StayHomeSaveLives

A post shared by Kyle Walker (@kylewalker2) on

Манчестер Сити исто така одговори: „Разочарани сме од обвиненијата против Кајл, но мора да го истакнеме и неговиот брз одговор на нив и извинувањето. Ќе спроведеме внатрешна истрага во наредните денови и ќе преземеме соодветна дисциплинска постапка“.

притисни ентер