Роналдо по поразот на Јувентус, си купи болид од 1,6 милиони евра (ВИДЕО)

Јувентус беше поразен со 3: 0 од Милан во неделата во 35. коло од Серија А во директен судир за пласман во Лигата на шампионите.

Сега тимот од Торино е петти и во случај да не се квалификува во Лигата на шампионите, ќе изгуби околу 90 милиони евра.

Ова им создава сериозни проблеми на челниците на Старата дама, кои го имаат Кристијано Роналдо под договор на уште една година, кој заработува околу 30 милиони евра по сезона.

Се споменува дека Роналдо би можел да си замине ова лето. Јувентус нема да може да му плати, а тој не игра во Лига Европа со тим кој е само петти во Италија. За да го смират Роналдо по една од најлошите сезони во неговата кариера, челниците на Јувентус договорија посета на фабриката на Ферари во Маранело. Вчера Роналдо не тренираше поради тоа.

Андро Ањели и Џон Елкан го однесоа Португалецот до Маранело. Таму Роналдо веднаш си купи Ферари Монца СП2 за 1,6 милиони евра.

Роналдо веќе има два комплети Бугати во гаражата, Мекларен Сена, Ферари Ф12 ТДФ и Мерцедес Класа Г Брабус. Неговите автомобили вредат околу 7,5 милиони евра.

Новиот Ферари на Роналдо може да достигне брзина од 100 км на час за 2,6 секунди.


Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер