Роналдо и натаму сака да си замине од Јувентус, два клуба се заинтересирани

Кристијано Роналдо се приклучи на тренинзите со остатокот од тимот на Јувентус, но тоа не значи дека престанал да размислува за трансфер, според шпански Ас.

Шпанскиот спортски весник додава дека португалскиот напаѓач сеуште размислува да се врати во Реал Мадрид или да замине во Париз Сен-Жермен.

Тој одлучил да го напушти Јувентус пред шест месеци, се тврди, и не се премислил. Роналдо има намера да замине, и тоа што е можно поскоро. Во кој клуб ќе оди, зависи од Килијан Мбапе.

Доколку напаѓачот на ПСЖ биде продаден на Реал Мадрид, тогаш Роналдо би можел да го пополни своето место во францускиот тим. Доколку Мбапе остане во клубот, ќе се обиде да се врати во Реал Мадрид, каде што се здоби со статус на икона постигнувајќи 450 гола на 438 натпревари со освоени 15 трофеи, вклучувајќи четири Лиги на шампиони и два трофеи во шпанското првенство.

Ас наведува дека неговото враќање е нереално да се очекува бидејќи првиот човек на клубот, Флорентино Перез, веќе го опиша трансферот како бесмислен за Реал. Сепак, односот на Роналдо со тренерот Карло Анчелоти се споменува како надеж за реализација на тој трансфер.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер