Роналдињо игра одбојка во затвор (ВИДЕО)

Роналдињо е во притворниот центар Асунсион во Парагвај е повеќе од две недели поради влез во Парагвај со лажен пасош.

Неговите адвокати неодамна понудија кауција од 1,4 милиони евра за да му овозможат домашен притвор, но судијата Густаво Амарила го отфрли предлогот, бидејќи верува дека понудата за кауција е премала во споредба со сумата  пари што ја има славниот Бразилец.

Роналдињо е снимен во притоворот како се забавува играјќи одбојка на плажа.

"Роналдињо не е добро. Неговата насмевка е препознатлива. Нема живост со која зрачи. Тој моментно е на место каде што не бил навикнат. Нема луксуз на кој е навикнат", рече Нелсон Куевас, поранешен репрезентативец на Парагвај, кој го посетувал Роналдињо во притвор.

притисни ентер