Рамос низ солзи : Ќе се вратам

Серхио Рамос по 16 години го напушта Реал Мадрид.

Легендарниот капитен на Реал денеска одржа прес-конференција во Мадрид, каде низ солзи зборуваше колку му е тешко да го напушти „Сантијаго Бернабеу“.

Малку подоцна, тој им се обрати на фановите на Инстаграм, каде објави фотографија со 22 освоени трофеи во Реал.

"Не мислев дека ќе дојде овој ден, но сè има почеток и крај. Денес се простив од мојот дом, моите навивачи, соиграчи и дресот за кој секогаш давав сè и на кој му давав срце и душа Не можам да изразам благодарност и гордост со зборови кога ќе погледнам на ова патување од 16 години. Заминувам со 22 титули кои засекогаш ќе бидат врежани во мојата меморија како емоции што не можат да се опишат. Благодарност до клубот, благодарение на сите тренери и соиграчи, и најголема благодарност до вас, навивачите. Од срце ви благодарам што го разубавивте ова мое патување. Нема да кажам „Збогум“, но ќе кажам „Се гледаме“ затоа што ќе се вратам “, напиша Рамос.

Тој пристигна во Реал во 2005 година од Севилја за 27 милиони евра, а за Реал одигра 671 натпревар и постигна дури 101 гол.

Фото: Адријана Лима позира гола под месечевата светлина

Бразилската манекенка Адријана Лима објави нова фотографија на Инстаграм на која позира целосно гола.

Славната манекенка го покажа своето совршено тело позирајќи гола на месечевата светлина.

-Кога ќе се сретнат двете Месечини, напиша Адријана во описот на објавата.

Иако манекенката минатиот месец наполни 40 години, се уште изгледа феноменално и не покажува знаци на стареење.

Фото: Ѓоковиќ со белгиските гимнастичарки стана хит на интернет

Новак Ѓоковиќ повторно воодушеви бројни фанови на спортот ширум светот, неговиот ведар дух и дружељубивост секогаш се препознаваат.

Овој пат тој влегол на тренинг од олимписки гимнастичарки и им се придружил.

На интернет стана хит фотографијата која на својот Инстаграм профил ја објави белгиската олимписка гимнастичарка Нина Дерваел.

На фотографијата Нина вежба пред натпреварот а во изведувањето на шпага и се придружил и Новак Ѓокович и уште некои белгиски натпреварувачки.

„Кога Новак Ѓоковиќ ќе те замоли за фотографија, едноставно не можеш да одбиеш“, напиша Нина во описот на фотографијата.

Насмевнатиот Ѓоковиќ со шпагата ги освои срцата на фановите на белгиската натпреварувачка, а објавата е преполна со позитивни реакции.

Видео: Американски пожарникари возат низ голем пожар

Шумските пожари и понатаму беснеат на западот од САД.

Се бележат рекордни теператури, многу граѓани морале да ги напуштат своите домови, а пожарникарите се борат против пожарите во екстремни услови.

Двајца пожарникари загинале во пад на авион. На северот од Невада, недалеку од границата со Калифорнија, дошло до масовна евакуација поради избивање на пожар предизвикан од гром. Еден пожар создал голем облак од чад и пепел кој во комбинација со временските услови создал сопствени молњи.

Во Орегон пожарот зафаќа површина од 311 километри квадратни.

Пожарникарите објавија снимка од возење во сред пожар. Погледнете ја:

притисни ентер