Полицијата не можела да поверува што носи жена во лажниот труднички стомак (ФОТО)

Жена во Бразил била уапсена за криумчарење кокаин во внатрешноста на лубеница, што ја носела како труднички стомак.

Неименуваната жена наводно се качила во автобус за Рио де Жанеиро со лубеница исполнета со дрога под фустанот и се преправала дека е бремена. Полицијата ја пребарувала откако добила дојава, но дури и тие биле изненадени кога откриле дека трудничкиот стомак всушност е лубеница.

Внатре во лубеницата, полицијата открила четири блока кокаин тешки приближно два килограми. Кокаинот бил запленет во понеделникот, на 30-ти ноември.

Според бразилската полиција, жената признала дека ја добила дрогата во Парагвај и планирала да ја прошверцува во Рио де Жанеиро. Таа е уапсена во Гвара и потоа однесена во полициска станица. Полицијата објави и фотографии на Фејсбук.

Случајот остави многумина без зборови, а некои напишаа дека не знаат дали да се смеат или да плачат, додека други и честитаа на полицијата за фаќањето на „креативниот криминалец“. Полицијата го опиша неуспешниот случај на криумчарење како „креативност без граници“.

Според „Мејл Интернет“, локалните медиуми објавиле дека на жената морала да плати 500 бразилски реали (околу 100 долари) за да го пренесе кокаинот во Рио де Жанеиро.

Пратеник од БиХ слушал турбо фолк за време на онлајн седница: Намали ја армониката (ВИДЕО)

Поради пандемијата, седниците на Претставничкиот дом на Парламентот на Босна и Херцеговина се одржуваат преку Интернет. За време на денешната сесија се случила невообичаена ситуација.

Имено, за време на гласањето за Предлог законот за „Швајцарец“, пратеникот Ифран Дуриќ гласно слушал музиката во позадина, односно песна од Халид Бешлиќ „Кога срцето бие од мерак”.

„Го молам Дуриќ да ја исклучи хармониката“, му рекол претседателот Мирсад Заимовиќ, што ги насмеало другите пратеници.

Инаку, ова не е прв пат политичарите во БиХ да не се однесуваат соодветно за време на онлајн сесиите. Така минатата година, пратеникот на СДА, Суад Какњо, заспа за време на седница.

Салма Хајек во бикини на 55 години доби половина милион лајкови за еден час (ФОТО)

Актерката Салма Хајек објави на Инстаграм две фотографии на кои позира во бикини, и покажа толку совршено тело што е тешко да се поверува дека е длабоко во педесеттите години.

На првата фотографија актерката позира во плитко миејќи си го лицето, а на втората медитира на песок.

„Треба да го зачуваме мирот“, напишала таа во описот.

Фотографиите добија скоро половина милион лајкови за помалку од еден час, а фановите ја опсипаа со комплименти.

„Божица“, „Убава како и секогаш“, „Ти си толку секси“, „Убавица“, беа некои од коментарите.

Инаку, Салма ќе наполни 55 години во септември оваа година.

Бербер бесплатно средил бездомник, никој не го препознава (ВИДЕО)

Барбер од Франција бесплатно ишишал и избричил бездомник, а неговиот нов изглед воодушеви многу корисници на социјалните мрежи.

Видеото објавено на TikTok од францускиот славен фризер Давид Кодат покажува маж пред и по неговото средување.

Снимката доби илјадници лајкови, а многумина коментираа дека човекот изгледа непрепознатливо.„Косата и брадата менуваат сè“, е еден од коментарите.„Ова толку многу го подмлади“, напишал друг.

Давид Кодат е познат француски фризер ,кој е сопственик на салон во Стразбур.

притисни ентер