По 60 години, General Motors го смени логото (ВИДЕО)

Со стартот на новата кампања, американскиот гигант го претстави и новото лого.

General Motors ја претставува кампањата „ Everybody in“, чија цел е да создаде свет без емисии и загадување, но и без сообраќајни несреќи.

Во овие рамки, GM има три јасни линии на дејствување. Првата е да се забрза имплементацијата на електричните погони, односно свесноста на корисниците. Потоа, тука е познат напорот од другите производители, а тоа е да се стане електричен лидер. И, конечно,GM се обидува да ги потенцира сите придобивки од својата платформа Ultium.

И додека го чекаме доаѓањето на првите електрични модели од новата генерација, моделите Hummer EV и Cadillac Lyriq, компанијата најавува дека го редизајнирала своето лого. Иницијалите се оставени, но знакот сега е со мали букви. Можеби изгледа како ситна промена, но ова е прва промена од 1964 година. Имало мали промени во 2001 и 2010 година, но никој не забележа. GM нагласува дека новото лого е прилагодено на дигиталното опкружување и дека „е создадено за да ги претставува сите 164 000 вработени во компанијата“.

Пратеник од БиХ слушал турбо фолк за време на онлајн седница: Намали ја армониката (ВИДЕО)

Поради пандемијата, седниците на Претставничкиот дом на Парламентот на Босна и Херцеговина се одржуваат преку Интернет. За време на денешната сесија се случила невообичаена ситуација.

Имено, за време на гласањето за Предлог законот за „Швајцарец“, пратеникот Ифран Дуриќ гласно слушал музиката во позадина, односно песна од Халид Бешлиќ „Кога срцето бие од мерак”.

„Го молам Дуриќ да ја исклучи хармониката“, му рекол претседателот Мирсад Заимовиќ, што ги насмеало другите пратеници.

Инаку, ова не е прв пат политичарите во БиХ да не се однесуваат соодветно за време на онлајн сесиите. Така минатата година, пратеникот на СДА, Суад Какњо, заспа за време на седница.

Салма Хајек во бикини на 55 години доби половина милион лајкови за еден час (ФОТО)

Актерката Салма Хајек објави на Инстаграм две фотографии на кои позира во бикини, и покажа толку совршено тело што е тешко да се поверува дека е длабоко во педесеттите години.

На првата фотографија актерката позира во плитко миејќи си го лицето, а на втората медитира на песок.

„Треба да го зачуваме мирот“, напишала таа во описот.

Фотографиите добија скоро половина милион лајкови за помалку од еден час, а фановите ја опсипаа со комплименти.

„Божица“, „Убава како и секогаш“, „Ти си толку секси“, „Убавица“, беа некои од коментарите.

Инаку, Салма ќе наполни 55 години во септември оваа година.

Бербер бесплатно средил бездомник, никој не го препознава (ВИДЕО)

Барбер од Франција бесплатно ишишал и избричил бездомник, а неговиот нов изглед воодушеви многу корисници на социјалните мрежи.

Видеото објавено на TikTok од францускиот славен фризер Давид Кодат покажува маж пред и по неговото средување.

Снимката доби илјадници лајкови, а многумина коментираа дека човекот изгледа непрепознатливо.„Косата и брадата менуваат сè“, е еден од коментарите.„Ова толку многу го подмлади“, напишал друг.

Давид Кодат е познат француски фризер ,кој е сопственик на салон во Стразбур.

притисни ентер