Пијан заспал возејќи Тесла, автомобилот му го спасил животот (ВИДЕО)

Видеото го прикажува моментот кога автомобилот застанал.

Немилиот настан е снимен со камера од мобилен телефон во Норвешка. Според достапните информации, станува збор за 24-годишен возач кој возел Тесла Модел С под дејство на алкохол.Заспал додека возел, а тоа го препознал авто-пилотскиот систем за самоуправување на Тесла. Системот за самоуправување ја презел контролата и го запрел возилото при влегување во тунелот Ноствет, дознава Електрек. Во исто време, се активирале светлата за предупредување на автомобилот, со цел да се известат другите учесници во сообраќајот за вонредната ситуација.

Полицијата, исто така, коментирала, објавувајќи на Твитер дека возачот бил пијан и изјавиле дека не го управувал возилото.

Да потсетиме, Тесла Моторс постојано го подобрува својот систем за самоуправување, но исто така предупредува дека секоја форма на злоупотреба може да заврши со катастрофални последици. Затоа, тие ги советуваат возачите да ги држат рацете на воланот и да го следат сообраќајот при активирање на автопилотот.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер