Од ПСЖ му пратиле понуда на Меси, сакаат да игра заедно со Нејмар и Мбапе

Париз Сен Жермен минатата сезона играше во финалето на Лигата на шампионите и го освои шампионатот на Франција, а оваа испадна во полуфиналето на ЛШ и на три кола пред крајот на Лига 1 го држат второто место со бод зад водечкиот Лил.

„Ле Паризиен“ пишува дека клубот прави планови за следната натпреварувачка година и дека го планира Лионел Меси. Се тврди дека клубот знае дека Меси е на прво место со Барселона, но не по секоја цена и се обидуваат да го искористат тоа. Веќе му е испратена понуда и тие се надеваат дека ќе го убедат да дојде.

Планот на клубот е да ги задржи Нејмар и Килијан Мбапе, а Меси да им се придружи во нападот, затоа што тој сè уште не го продолжил договорот со Барселона. Истекува на крајот од тековната сезона.

Доаѓањето на Меси ќе го убеди Мбапе да остане во клубот и тој ќе ја одбие поканата од Реал Мадрид, се додава.

Тимот сепак од клупата ќе го води Маурисио Покетино.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер