Новиот БМВ лесно забрзува до 300 км/час (ВИДЕО)

Додека повеќето би биле задоволни од основната верзија на Серија 5, има и неколку пати помоќна наменета за љубителите на брзина.

BMW M5 CS претставува врв на гамата на BMW M. Покрај тоа што е 3,5 пати помоќен од основната верзија, приближно ист сооднос важи и во однос на цената. Затоа, малку е веројатно да се сретне овој автомобил во живо. Во тој случај, не треба да изненади леснотијата со која исчезнува од хоризонтот.

Седанот од 1825 кг има 635 КС, што го прави најсилниот М5 во историјата. И најбрз, затоа што стигнува до 100 км на час за помалку од 3 секунди, а твин-турбо 4.4 V8 моторот е подготвен да вози до повеќе од 300 км на час.

AutoTopNL го однесе овој автомобил на автопат. И навистина, 100 km / h стигнува за помалку од 3 секунди, но забрзувањето до 200 km / h е уште поимпресивно - подобро од фабричките податоци.

Фото: Адријана Лима позира гола под месечевата светлина

Бразилската манекенка Адријана Лима објави нова фотографија на Инстаграм на која позира целосно гола.

Славната манекенка го покажа своето совршено тело позирајќи гола на месечевата светлина.

-Кога ќе се сретнат двете Месечини, напиша Адријана во описот на објавата.

Иако манекенката минатиот месец наполни 40 години, се уште изгледа феноменално и не покажува знаци на стареење.

Фото: Ѓоковиќ со белгиските гимнастичарки стана хит на интернет

Новак Ѓоковиќ повторно воодушеви бројни фанови на спортот ширум светот, неговиот ведар дух и дружељубивост секогаш се препознаваат.

Овој пат тој влегол на тренинг од олимписки гимнастичарки и им се придружил.

На интернет стана хит фотографијата која на својот Инстаграм профил ја објави белгиската олимписка гимнастичарка Нина Дерваел.

На фотографијата Нина вежба пред натпреварот а во изведувањето на шпага и се придружил и Новак Ѓокович и уште некои белгиски натпреварувачки.

„Кога Новак Ѓоковиќ ќе те замоли за фотографија, едноставно не можеш да одбиеш“, напиша Нина во описот на фотографијата.

Насмевнатиот Ѓоковиќ со шпагата ги освои срцата на фановите на белгиската натпреварувачка, а објавата е преполна со позитивни реакции.

Видео: Американски пожарникари возат низ голем пожар

Шумските пожари и понатаму беснеат на западот од САД.

Се бележат рекордни теператури, многу граѓани морале да ги напуштат своите домови, а пожарникарите се борат против пожарите во екстремни услови.

Двајца пожарникари загинале во пад на авион. На северот од Невада, недалеку од границата со Калифорнија, дошло до масовна евакуација поради избивање на пожар предизвикан од гром. Еден пожар создал голем облак од чад и пепел кој во комбинација со временските услови создал сопствени молњи.

Во Орегон пожарот зафаќа површина од 311 километри квадратни.

Пожарникарите објавија снимка од возење во сред пожар. Погледнете ја:

притисни ентер