Мундо Депортиво: Седуммина фудбалери ја напуштаат Берселона

Иако Барса може да ја освои титулата до крајот на Примера, а остануваат уште две кола, таа можност е во сферата на чистата математика.

На две кола до крајот, Каталонците заостануваат четири бода зад водечкиот Атлетико и два зад второпласираниот Реал. На кратко, тие и самите се свесни дека првенството е изгубено.

Во Лигата на шампионите беа елиминирани во првото коло од нокаут фазата, а особено болен беше поразот на домашен терен од ПСЖ со 4: 1.

Веќе неколку години, Барселона е само сенка на клубот кој не толку одамна беше синоним за најубавиот и најсмртоносен фудбал на светот. Тимот што освои серија трофеи, денес мора да биде задоволен од ново освоениот Куп.

Затоа, управата на клубот, предводена од новиот претседател Лапорт, одлучил да направи тотален ремонт во соблекувалната.

Каталонскиот Мундо Депортиво денеска пишува дека управата одлучила дури 14 играчи да добијат дозвола да го сменат клубот, а со планираното засилување, примарна цел е да го убедат Меси да остане на Камп Ноу.

Мундо споменува 14 играчи и именувани се седум. Тоа се: Миралем Пјаниќ, Нето, Самуел Умтити, Џуниор Фирпо, Матеус Фернандес, Филип Кутињо и Мартин Брајтвајт. Статусот на другите играчи не е целосно дефиниран, но продажбата секако се разгледува доколку дојде добра понуда.

Истиот извор пишува дека четворица играчи доаѓаат во Барселона. Ерик Гарсија ќе се приклучи на клубот по оваа сезона, а клубот преговара со Серхио Агуеро, Мемфис Депај и Георгини Вијналдум.

Исто така, сè уште не е познато каква е судбината на Роналд Куман на клупата на Каталонците.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер