Меси за одењето во Интер : Тоа се лажни вести

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси одбил да плати кауција на Роналдињо, како и дека се сели во Интер од Милано.

Аргентинските медиуми пред неколку дена објавија дека Меси ќе се префрли на Џузепе Меаца, но Аргентинецот го негираше тоа.

Исто така, беше објавено дека тој платил кауција на Роналдињо за да излезе од затвор, а Меси го негира и тоа.

Меси излезе со објава и ги нарече двете вести лажни.

Капитенот на Барселона на тој начин ги реши сите дилеми за овие две ситуации.

притисни ентер