Марадона заврши во карантин

На ден откако испрати порака за поддршка на Италијанците во борбата против коронавирусот, Диего Марадона заврши во самоизолација.

Аргентинската фудбалска легенда не е заразена, но тој е во изолација од претпазливост затоа што со години е во лоша здравствена состојба и припаѓа на ризичната група , која најчесто ја губи битката со смртоносниот вирус.

„Марадона е изолиран само од претпазливост. Припаѓа на групата со висок ризик. Тој е во неговиот стан и е заштитен“, соопшти „Ла Плата“, клуб што го води Марадона.

Првенството во Аргентина неодамна заврши.

притисни ентер