Манекенка го избодела до смрт сопругот, кој донел дома друга жена и барал да им готви

Руската манекенка Лилија Судакова, како што објави агенцијата East2West News, го избодела својот сопруг до смрт откако донел друга жена дома.

26-годишната Лилија за ова може да заработи 15 години затвор. Убавата Русинка, велат тие, признала дека до смрт го избодела сопругот Сергеј Попов (28).

Манекенката, чија фотографија се појавила на насловната страница на руското издание на списанието Вог, наводно им рекла на истражителите дека била бесна од љубомора кога нејзиниот сопруг флертувал пред неа со друга жена што ја запознал во бар и ја донел дома.

Нејзината мајка Ирина Судакова тврди дека Лилија го нападнала сопругот во самоодбрана. Таа им открила на руските медиуми дека нејзината ќерка била жртва на семејно насилство подолго време и дека нејзиниот сопруг се обидел да ја принуди да готви за него и за жената што ја донел во станот пред кобниот настан, по што тој ја удрил и ја влечел за коса.

"Во тој момент, таа замавна кон него и случајно го прободе со нож. Ќерка ми беше многу потресена. Отпрвин мислеше дека само го расекла. Лилија беше жртва. Тоа беше во самоодбрана", изјави за рускиот весник Космолоскаја правда жената за својот покоен зет и рече дека тој е „алкохоличар“ и „арогантен сноб“.

Лилија е обвинета за убиство и во моментов е во истражен затвор.

Пратеник од БиХ слушал турбо фолк за време на онлајн седница: Намали ја армониката (ВИДЕО)

Поради пандемијата, седниците на Претставничкиот дом на Парламентот на Босна и Херцеговина се одржуваат преку Интернет. За време на денешната сесија се случила невообичаена ситуација.

Имено, за време на гласањето за Предлог законот за „Швајцарец“, пратеникот Ифран Дуриќ гласно слушал музиката во позадина, односно песна од Халид Бешлиќ „Кога срцето бие од мерак”.

„Го молам Дуриќ да ја исклучи хармониката“, му рекол претседателот Мирсад Заимовиќ, што ги насмеало другите пратеници.

Инаку, ова не е прв пат политичарите во БиХ да не се однесуваат соодветно за време на онлајн сесиите. Така минатата година, пратеникот на СДА, Суад Какњо, заспа за време на седница.

Салма Хајек во бикини на 55 години доби половина милион лајкови за еден час (ФОТО)

Актерката Салма Хајек објави на Инстаграм две фотографии на кои позира во бикини, и покажа толку совршено тело што е тешко да се поверува дека е длабоко во педесеттите години.

На првата фотографија актерката позира во плитко миејќи си го лицето, а на втората медитира на песок.

„Треба да го зачуваме мирот“, напишала таа во описот.

Фотографиите добија скоро половина милион лајкови за помалку од еден час, а фановите ја опсипаа со комплименти.

„Божица“, „Убава како и секогаш“, „Ти си толку секси“, „Убавица“, беа некои од коментарите.

Инаку, Салма ќе наполни 55 години во септември оваа година.

Бербер бесплатно средил бездомник, никој не го препознава (ВИДЕО)

Барбер од Франција бесплатно ишишал и избричил бездомник, а неговиот нов изглед воодушеви многу корисници на социјалните мрежи.

Видеото објавено на TikTok од францускиот славен фризер Давид Кодат покажува маж пред и по неговото средување.

Снимката доби илјадници лајкови, а многумина коментираа дека човекот изгледа непрепознатливо.„Косата и брадата менуваат сè“, е еден од коментарите.„Ова толку многу го подмлади“, напишал друг.

Давид Кодат е познат француски фризер ,кој е сопственик на салон во Стразбур.

притисни ентер