Мајкл Даглас се засрамил на матурата на ќерка си: Мислеа дека сум и дедо (ФОТО)

Американскиот актер Мајкл Даглас во шоуто на Кели Кларксон раскажа за срамот што го доживеал на прославата за матурата на неговата ќерка Керис.

Родителите на другите средношколци сметале дека Мајкл е нејзиниот дедо, а не татко.

"Беше прекрасно, многу сум горд на неа. Но, малку бев засрамен и звучеше грубо кога другите родители ми рекоа:" Честитки, мора да се гордееш со својата внука ". Се обидоа да бидат љубезни", раскажа Мајкл.

Матурската беше виртуелна поради пандемијата, а актерот подоцна објави семејна фотографија од прославата на Инстаграм.

"Керис, честитки за тебе и целата твоја генерација. Мајка ти и јас сме многу горди. Те сакаме многу и сме возбудени за твојата иднина, бидејќи најдоброто допрва доаѓа. Тато", напиша гордиот татко покрај фотографијата.

Мајкл со сопругата Кетрин Зета-Џонс ги има ќерката Керис и синот Дилан, а со Диандра Лукер го има синот Камерон.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер