Луда забава на ПСЖ по поразот : Само Мбапе е трезен (ВИДЕО)

Огорченост и бес кај навивачите на ПСЖ предизвикаа снимките од лудата забава на нивниот клуб, откако го загубија со (2: 1) првиот натпревар од осмина финалето во Лигата на шампионите против Борусија од Дортмунд.

Гневот на тренерот Тухел откако Нејмар одржа роденденска мега забава само 48 часа пред важен натпревар претходно овој месец, едноставно не ги допре sвездите на еден од најбогатите клубови на светот.

На зборовите на тренерот „Ова не е сериозен клуб“ по забавата на Нејмар, тројца други супер supвезди на ПСЖ одговорија со организирање на не помалку дива роденденска прослава оваа недела, веднаш по поразот на важен натпревар во Лигата на шампионите.

Икарди, кој во средата наполни 27 години, и Ди Марија и Кавани, кои сега имаат 32 и 33 години, изнајмиле простор каде се славеле до утрото со голема количина алкохол.

Според снимката, најжестоки биле Нејмар и Кавани, кои толку многу се опуштиле што се соблекле до половина, и, за изненадување, им се придружи инаку смирениот Навас. Француските медиуми објавија дека единствениот малку потрезен од играчите на ПСЖ на забавата бил Мбапе.

притисни ентер