Кој е најбрз меѓу најбавните- трка на градските „џуџиња“ (ВИДЕО)

Низ европските градови веќе се возат чудни градски автомобили, а наскоро ќе им се придружат уште некои.

Ако се мислеше дека Twingo, Citroen C1 и слични модели се минимумот што може да се вози, не е така. Има помали, но и забележливо послаби, па не е изненадувачки што некои од овие автомобили можат да ги возат и 14-годишници (во Франција).

Британски WhatCar? одлучил да соочи четири вакви автомобили. Најпознатиот е Рено Твизи, кој наскоро ќе наполни цела деценија. Со помалку од 20 КС, нема мотор со моќност, па сепак е значително помоќен од Citroen Ami, кој се нуди за изнајмување по фантастична цена од дури 19,99 евра месечно. Следува луксузно опремениот Micro Electric со цена на обичен автомобил и моќност од само 10 КС. Конечно, тука е REVAi, најстариот и технолошки недоволно капацитетен модел кој ги има своите корени од почетокот на милениумот.

Трката започнува и ќе трае, зашто сепак се натпреваруваат најбавните.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер