Изгореа паркирани возила и автомеханичарски сервис во Радишани

Вчера во скопската населба Радишани избувнал пожар во автомеханичарски сервис , при што изгорел сервисот и паркираните возила во околината.

На 22.05.2020 во 12,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.“18“ во населба Радишани-Скопје избувнал пожар во автомеханичарски сервис од  невнимание, додека Н.Р.(43) и З.Е.(29) заварувале со оксигенска боца.

Притоа биле опожарени повеќе паркирани возила на плацот и три магацински простории.

Пожарот бил изгаснат од противпожаранат единица од Скопје. Увид на местото на настанот ќе биде извршен од екипа од СВР Скопје во текот на денов (23.05.), соопшти МВР.

притисни ентер