Ѝ посветил бизарна тетоважа на девојката, сите му се смеат- снимката има 13 милиони прегледи

Момче стана вирална сензација откако на TikTok се појави видео на кое се тетовира во студиото Betty Zoo Tattoo Studio во Копенхаген.

Момчето решило да направи уникатна тетоважа како почит кон својата девојка, а видеото е прегледано повеќе од 13 милиони пати.

На видеото може да видите како девојката го гризе за рака, а тетоважата потоа со мастило ги црта трагите од нејзиниот гриз. Резултатот е, хм, што е, и не требало многу време за луѓето да почнат да се потсмеваат во коментарите.

@bettyzootattoo Bite Mark tattoo #fyp #bf #tattoo #bitemarktattoo #foryou #trending #onthisday #fypviralシ ♬ My Love Mine All Mine - Mitski

„Која е најглупата тетоважа што можете да ја смислите? прашал тиктокер, а друг додал: „А што кога ќе раскинете?“

„Најглупавата идеја за тетоважа...сакам таква“, „Ова е навистина лоша идеја“, „Не можам да замислам полоша тетоважа“, „Едвард Кален би го сакал ова“, „Зошто?“, се некои од коментарите. Сепак, имало и такви на кои овој потег им бил „сладок“.

Поранешна службеничка на ЦИА обвинета дека била таен агент на јужнокорејското разузнавање

Поранешната службеничка на ЦИА и висок функционер во Советот за национална безбедност Сју Ми Тери е обвинета дека служела како таен агент на јужнокорејската разузнавачка служба, соопшти денеска американското Министерство за правда.

Според обвинението на федералниот суд во Менхетен, Сју Ми Тери добила скапи работи, вклучувајќи луксузни чанти и скапи вечери во суши ресторани во замена за лобирање на позициите на јужнокорејската влада за време на настапите во медиумите.

Во обвинението, исто така, се наведува дека споделувала доверливи информации со разузнавачки службеници и им дозволувала на јужнокорејските службеници пристап до претставници на американската влада.

Таа, исто така, призна пред ФБИ дека служела како извор на информации за јужнокорејското разузнавање, вклучително и пренесување рачно напишани белешки од состанокот во јуни 2022 година на кој учествувала со државниот секретар Ентони Блинкен за политиката на американската влада кон Северна Кореја.

Обвинителите тврдат дека јужнокорејското разузнавање, исто така, тајно и платило повеќе од 37.000 долари за програма за јавна политика што Тери ја контролираше, а се фокусираше на корејски прашања.

Министерството за надворешни работи на Јужна Кореја денеска соопшти дека не е соодветно да се коментира случај кој е во судска постапка во странска земја.

Нејзиниот адвокат, Ли Волоски, во изјавата наведе дека „обвинувањата се неосновани и ја искривуваат работата на научник и аналитичарка позната по нејзината независност и годините на служба во САД“.

Тери служеше во органите на власта од 2001 до 2011 година, прво како аналитичарка на ЦИА, а подоцна како заменик национален разузнавач за Источна Азија во Националниот разузнавачки совет, пред да работи за различни тинк-тенкови, вклучувајќи го и Советот за надворешни односи.

Лефков: Филипче да каже од кои пари е изградена милионската хациенда на Водно

Филипче да каже од кои пари е изградена милионската хациенда на Водно, и дали тие средства се поврзуваат со државни тендери.

Ова позади нас е хациендата на семјеството на Венко Филипче на Водно.

Од овде се гледа цело Скопје, а да се изгради овој објект на оваа локација потребни се 1 милион евра.

Овој објект е граден во ек на министерувањето на Филипче, кога тој управуваше со милиони евра во здравството.

Филипче мора да одговори како е градена оваа хациенда, како се стекнати парите за истата и дали истите се доведуваат во врска со тендери или друг вид работа со државата додека тој бил на функција. Филипче мора да одговори како се прави ваква хациенда со плата?

Филипче да не се обидува да користи изговори дека оваа хациенда е на името на неговата сопруга или нејзиниот татко. Тоа што истата е градена додека тој е министер говори доволно дека може да станува збор за потенцијално криење на имот на туѓо име.

ДКСК да отвори случај и да истражи како е финансирана оваа хациенда и дали парите се доведуваат во корелација со некој тендер или државна работа.

Очекуваме ДКСК да отвори истрага за овој имот на Филипче.

Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Дурмиши - Туркменоглу: Поддршката од нашите партнери има голем придонес

Министерот за економија и труд Бесар Дурмиши денеска оствари работна средба со шефот на Канцеларијата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) во Скопје, Фатих Туркменоглу.

На средбата, како што соопшти Министерството за економија и труд, се разговарало за главните приоритети на Министерството согласно последната реорганизација на министерствата, за досегашната соработка со ЕБОР, како и за идни проекти.

Министерот Дурмиши истакнал дека фокусот на работа на Министерството за економија и труд од сега ќе биде подобрување на бизнис климата во земјата, односно поддршка на домашните компании и подобрување на условите за странските инвеститори, како и развојот на пазарот на труд, односно подобрување на работничките права во државата.

-ЕБОР е еден од најголемите поддржувачи на нашата држава со инвестиции во различни проекти во различни сектори и има огромен придонес во економскиот и социјалниот развој на нашата држава, се наведува во соопштението.

Министерот Дурмиши на состанокот потенцирал дека инвестициските активности и поддршката од ЕБОР се значајни за развојот на нашата економија и има голем придонес за подобрување на деловната клима во земјата.

Министерот искажал уверување дека веќе воспоставената соработка со ЕБОР ќе продолжи и во наредниот период преку подготовка и реализација на приоритетни проекти кои имаат големо позитивно влијание врз нашата економија и условите за живот на граѓаните.

-Како министер за економија и труд се надевам дека заеднички со ваша поддршка ќе работиме на подобрување на условите за работа на домашните и странските компании во земјата, се со цел подобрување на животниот стандард, рекол министерот Дурмиши на средбата.

Двајцата соговорници се согласиле дека ЕБОР е важен стартешки партнер, а инвестициските активности од различни партнери се од големо значење за тековниот и идниот развој и на државниот и на приватниот сектор.

притисни ентер