Ѓоковиќ остана без два бронзени медали за три часа: Жал ми е, ми откажа телото

Новак Ѓоковиќ загуби два бронзени медали на Игрите во Токио за еден ден, за помалку од три часа.

Ѓоковиќ прво загуби од Шпанецот Буста, а веднаш потоа го предаде мечот за бронза во мешани двојки.

Српските медиуми прво напишаа дека причината е умор, но било откриено дека тој има повреда на рамото.

"Морав да се откажам поради неколку повреди. Им се извинувам на навивачите, сакав медали исто колку и тие. Дадов се од себе. Чест ми е што играм за Србија и сакам да играм во Париз во 2024 година", рече Ѓоковиќ, додавајќи:

"Тоа е повреда. Не една, туку повеќе. Се надевам дека тоа нема да ме спречи да учествувам на УС Опен, што секако е следната голема цел. Не жалам што дојдов тука или дадов се од себе. И жалам? Тоа е нормална работа, логично е кога сте на Олимпијадата да сакате да дадете се од себе за да и` донесете на вашата земја барем еден медал “.

Тој и се извини на Нина Стојановиќ, со која требаше да настапи во борбата за бронза во мешани двојки.

"За жал, во моите четири настапи на Олимпијадата, по трет пат бев поразен во полуфиналето ... Освоив само еднаш бронза. Се разбира, "само" во наводници, медал е медал, но за некои од моите стандарди, очекувања и желби тоа не е идеален резултат. Им се извинувам на сите љубители на спортот што ги разочарав, бидејќи знам дека многумина од мене очекуваа медал, како и јас. Жал ми е за Нина што на крајот не излезе на теренот, но моето тело целосно потфрли. Играв под лекови, абнормална болка, исцрпеност ".

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер