Германската принцеза на насловната на „Плејбој“ покриена со парче ткаенина

Еве што ѝ порачала мајка ѝ!

Ова не е првпат познатата дама да се однесува „послободно“.

Ксенија Флоренс Габриела Софи Ајрис (37) е принцезата на Саксонија, која предизвика вистинска бура со своето појавување на насловната страница на германскиот Плејбој за март 2024 година. Оваа убавица е првата аристократка што позирала за ова познато списание. Фотографиите на принцезата во проѕирна бела долна облека речиси ништо не ѝ препуштаат на фантазијата, но Ксенија тврди дека овој потег бил возбудливо искуство за неа.

Семејна поддршка

Ксенија истакнала дека пред да одлучи да се појави во магазинот Плејбој побарала мислење од нејзината мајка, која ја поддржала. Овој потег предизвикал различни реакции во нејзиното семејство, а самата принцеза изјавила дека добила поддршка дури и од членовите на семејството со кои не контактирала со децении.

Порака за прифаќање на сопственото тело

Една од целите на оваа провокативна фотосесија е да им покаже на жените дека сите тела се убави такви какви што се. Ксенија отворено зборуваше за своите размислувања за естетската хирургија, но на крајот одлучила да биде горда на своето тело такво какво што е, со сите негови уникатни карактеристики.

Од принцеза до ѕвезда на реално шоу

Ксенија не ѝ е непозната на јавноста, со оглед на тоа што веќе стекна популарност како учесничка во реално шоу. Таа истакнала дека пораснала пред камерите и дека оваа популарност влијаела и на нејзините љубовни предизвици, нагласувајќи дека не е секогаш лесно да се биде принцеза, особено кога станува збор за пронаоѓањето вистински партнер.

Реакции по повод провокативните фотографии

Критиките за нејзиното појавување во Плејбој беа неизбежни, но Ксенија има јасна порака за сите скептици - таа е принцеза и има право да прави што сака. Овој храбар потег го претставува нејзиниот личен израз на слобода и независност.

Кога станува збор за тоа што е потребно за некој да ја импресионира, принцезата Ксенија истакнува дека хуморот е најпривлечната работа кај некого. Таа, исто така, го сподели и своето чувство дека за овој нејзин потег имала поддршка од нејзиниот предок, последниот крал на Саксонија, што дополнително говори за симболичното значење на ваквата одлука.

Жена дошла во банка со мртов човек за да подигне кредит: Тој е молчелив (Вознемирувачко видео)

Неверојатна приказна доаѓа од Рио де Жанеиро, каде жена била уапсена откако наводно се обидела да добие кредит од банка, во друштво на мртов човек?!

Приказната за прв пат ја објави ТВ Глобо од Бразил, а видеото се појави на социјалните мрежи.

На видеото гледаме жена која стои покрај блед постар маж во инвалидска количка. Се гледа како го држи за врат и го нарекува „чичко“.

Таа наводно се претставила како внука на мажот и побарала кредит од 3.400 долари.

„Вујко, слушаш ли? Треба да го потпишете договорот за заем. Ако не потпишеш, нема шанси, бидејќи не можам да го сторам тоа за тебе“, вели таа.

Вработената во банката, која ја снимила снимката, одговара: „Изгледа не му е добро, неговата боја“.

Жената возврати: „Таков е тој. Тој не зборува ништо“.

Вработените во банката набрзо повикале полиција.

„Тој веќе беше мртов во банката. Главната работа е да се продолжи со истрагата за да се пронајдат членовите на семејството и да се дознае повеќе за случајот“, изјавил началникот на полицијата Фабио Луиз за ТВ Глобо.

Ако се покаже дека жената е виновна, таа може да биде одговорна за обид за измама.

Надлежните ги истражуваат околностите под кои мажот починал, а неговото тело е пренесено во Институтот за судска медицина.

Јонуз: Полека но сигурни влегуваме во „бугарско“ сценарио

„За година и пол до две сум сигурен дека ќе имаме предвремени избори“

Тоа што некој е помудар од тебе и тоа што подобро игра од шах од тебе, не значи дека ги надминал границите. Легитимно право, законско право е да се поставува услов. Алал да им е на Албанците 100:0 тепаат наспроти Македонците. Полека но сигурни влегуваме во „бугарско“ сценарио. За година и пол до две сум сигурен дека ќе имаме предвремени избори. На овие избори тврдам дека ВМРО-ДПМНЕ ќе „растури“ на овие избори затоа што имаат доследност, кичмата крива ли е, ја држат, другите се камелеон. Во Македонија овде кога би не оставиле сами да го делиме парчето торта, очите ќе си ги извадиме. Албанците тоа што го имаат, Македонците го немаат, а тоа е едиство, рече Агим Јонуз во Само Вистина.

Нарко босот „Ел Чапо“ се жали дека во затворот не му дозволувале никаков контакт со семејството

Мексиканскиот нарко бос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман, поранешен водач на картелот Синалоа, тврди дека не смее да прима телефонски повици или посети во максимално безбедниот американски затвор во Колорадо, каде што издржува доживотна затворска казна.

Гузман, кој неколкупати бегаше од затворите во Мексико, на крајот на март му напиша писмо на судијата на Окружниот суд на САД, Брајан М.

Тој е осуден за водење на операција за шверц на дрога од индустриски размери и отслужува казна во затвор со максимална безбедност во Флоренс, Колорадо, според АП.

„Во мај 2023 година, објектот престана да ми ги пренесува повиците на моите ќерки, а јас седум месеци немав повици од нив. Прашав кога ќе ми дозволат да разговарам со моите ќерки и вработените ми кажаа дека агентот на ФБИ кој ги надгледуваше повиците не одговара“, напиша Гузман.

Ел Чапо смета дека е изложен на „дискриминација без преседан“ и дека официјалните лица го казнуваат со тоа што не му дозволуваат контакт со семејството.

Гузман, исто така, побарал од судијата да ја посети неговата сопруга Ема Коронел, но не кажа кога последен пат му било дозволено да ја види.

Коронел, исто така, се изјаснила за виновна за обвиненијата за трговија со дрога во 2021 година, но подоцна беше ослободена.

„Ве молам на Коронел да ѝ дозволите да ме посети и да ги донесете моите ќерки да ме посетат, бидејќи тие можат да ме посетат само кога се на одмор, бидејќи студираат во Мексико“, додаде Гузман во писмото до судијата. .

Судијата Коган одговори минатата недела, велејќи дека по изрекувањето на пресудата на Гузман, сè е на американското биро за затвори и дека нема моќ да интервенира.

Во декември, 95-годишната мајка на Гузман почина во северната мексиканска држава Синалоа, а таа наводно не го видела својот син откако беше испратен во затвор во Колорадо во 2019 година.

Гузман го предводеше картелот Синалоа во борбата против нарко бандите, во кои загинаа илјадници Мексиканци.

Тој двапати избегал од мексиканските затвори, еднаш преку тунел долг километар ископан низ ќелијата во која престојувал.

Откако беше екстрадиран во Њујорк, неговото тримесечно судење вклучуваше приказни за убиства, политички исплати, кокаин скриен во лименки халапења и пиштоли со скапоцени камења.

Во 2023 година, Мексико екстрадираше еден од синовите на Ел Чапо, Овидио Гузман Лопез, во САД за да се соочи со обвиненија за трговија со дрога и перење пари.

Се вели дека Гузман Лопез го водел картелот Синалоа за време на операциите за производство и извоз на фентанил во САД, за кој се верува дека предизвикува 70.000 смртни случаи годишно.

притисни ентер