Фото: „VW Atlas Cross Sport GT“ со над 300 коњски сили

„Volkswagen“ претстави екстремна верзија од својот „SUV“ модел за американскиот пазар.

„VW Atlas Cross Sport“ дебитираше во 2019 година како спортста верзија од овој „SUV модел наменет за купувачите во Амрика.

Две години подоцна, претставен е концептот „GT“ со моќен бензински мотор со 4 цилиндари.

Станува збор за 2.0 TSI со 304 конски сили.

Моторот е поврзан со 7 брзински „DSG“ менувач а силата се пренесува на сите четири тркала преку „4Motion“ системот.

Од „Volkswagen“ не соопштија повеќе детали а се очекува дека германскиот прозиведувач ќе им го понуди овој автомобил на купувачите во САД.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер