Фото: Најпосакуван фудбалер меѓу жените!

Кој фудбалер жените најмногу го посакуваат во својот кревет? Легендарната на Јунајтед и Реал најпосакуван меѓу жените, на листата и Лео Меси.

Отсекогаш е познато дека на убавите девојки фудбалерите им се слабост. Англичаните поради тоа спровеле анкета и откриле кој фудбалер жените најмногу го посакуваат  во својот кревет.

Според пишувањето на „ The Sun-a" прв на листата на најпосакувани фудбалер кај жените е англиската  фудбалска легенда Дејвид Бекам, иако славниот фудбалер одамна не се појавува на зелениот терен, спека тој и понатаму е во добро сеќавање меѓу дамите.

На листата на најпосакувани фудбалери е и најдобриот светски фудбалер Аргентинецот Лионел Меси, а високо се рангирани и Паоло Газанига, Рубен Лофтус – Чик, Андре Гомеш.. .

Паоло Газанига

Рубен Лофтус – Чик

Андре Гомеш

Секако оваа листа не може да помине без имињата на Жиру, Кристијано Роналдо , кој сигурно ќе биде погоден од фактот што е дури на осмото место, а не на врвот.

Топ 10 најпосакувани фудбалери.

10. Серхио Рамос 3,75 %

9.Лионел Меси 5%

8.Кристијано Роналдо 6,25%

7. Џерард Пике 7,5 %

6. Оливие Жиру 7,5 %

5. Марко Асенсио 8,75 %

4. Андре Гомеш 11,25 %

3. Рубен Лофтус – Чик 13,75 %

2. Паоло Газанига 15%

1. Дејвид Бекам 21,25 %.

притисни ентер